W czwartek, 12 marca o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi odbędzie się spotkanie z Waldemarem Bawołkiem o jego najnowszej książce “Pomarli” (Wydawnictwo Czarne). Prowadzenie: Tymoteusz Milas. Wstęp wolny.

Waldemar Bawołek w swojej onirycznej prozie przedstawia historie bliskich, którzy odeszli – wujka Mordawskiego, który z zamiłowaniem opowiadał anegdoty z pracy w milicji i ukradkiem popijał z piersiówki, babci dewotki, uprzykrzającej życie synowej, czy Mateusza, pogrążonego w smutku miłośnika muzyki klasycznej.

Bohater Bawołka, spacerując po wiejskich drogach, rozlicza się ze wspomnieniami, marzeniami i żalem. Rzeczywistość miesza się z senną fantazją, przeszłość z teraźniejszością, a realizm z fikcją. W tle polska wieś, w której każdy musi się zmierzyć ze swoimi lękami. Pomarli to opowieść o tych, których już nie ma, o niewykorzystanych możliwościach i próbie ucieczki od dotkliwej samotności, a może próbie pogodzenia się z nią.

Waldemar Bawołek – autor powieści “Raz dokoła” (Księgarnia Akademicka, Kraków 2005), “Humoreska”(Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 2012, ​, “To co obok” (Wydawnictwo Forma, Szczecin 2014​) “Echo słońca” (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2017​), Bimetal (Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2019) oraz zbiorów opowiadań “Delectatio morosa” (Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1996), “La petite mort” (Wydawnictwo Nisza, Warszawa 2018), “Pomarli” (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2020). Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logomksiazkomaniak_zolte
Mały książkomaniak – grudzień 2013
puls2011plakat
V Festiwal Puls Literatury 2011 – program, informacje
01-stachura2
Opowieść o życiu i twórczości Edwarda Stachury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*