1-baczewski_projektW czwartek, 29 września o godz. 18 w Domu Literatury rozpocznie się spotkanie z M.K.E Baczewskim, które poprowadzi Rafa Gawin. tego dnia zobaczymy także film “Handlarz cudów”.  Projekt realizowany jest w ramach cyklu “Ja, artysta z problemami”. Wstęp jest bezpłatny.

Projekt >>Orfeusz<< to najnowsza książka poetycka M.K.E. Baczewskiego. Jest pełna nawiązań intertekstualnych. Sięga do tradycji awangardowych, ma swoich patronów (Wirpsza, Karpowicza, Borgesa), i ewidentnie ustawia się w kontrze wobec – tak modnej ostatnio – poetyckiej publicystyki, dając możliwość otchłannego wejrzenia we współczesne mitologie.

M.K.E Baczewski – ur. 1964. Poeta, eseista i felietonista. Dotychczas wydał następujące książki poetyckie: Fortepian Baczewskiego i inne konstrukcje (1994), Taniec piórem (1998), Kasandra idzie przypudrować nosek (1999), Wiersze żebrane(1999), Wybór wierszy (2000), Antologia wierszy nieśmiałych (2003), Morze i inne morza (2006, nominacja do nagrody GDYNIA) i Pięć poematów (2006). Mieszka w Zawierciu.

“Handlarz cudów” w reżyserii Jarosława Szody i Bolesława Pawicy. Film opowiada o nielegalnej podróży przez Europę Polaka (Borys Szyc) i dwójki dagestańskich dzieci-uchodźców. Bohaterów dzieli wszystko: wiek, doświadczenie, religia, kultura, krąg cywilizacyjny – a jednak dla każdej z tych postaci wzajemne spotkanie okazuje się kluczowe. Przynosi im doświadczenia, które zadecydują o ich dalszym życiu – droga do samego siebie wiedzie przez drugiego człowieka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
czlowiek-z-oklahomy_1920x1080-TV
Mała Literacka Performatywnie: Lukas Linder / Człowiek z Oklahomy
euro2016
Literacka Strefa Kibica 2016
pulslogo
VII Festiwal Puls Literatury w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*