mellerW czwartek, 17 października o godz. 19 w Domu Literatury rozpocznie się spotkanie z dziennikarzem Marcinem Mellerem, autorem zbioru reportaży “Między wariatami”. Poprowadzi je Agnieszka Cytacka. Wstęp jest bezpłatny.

Dlaczego Marcin Meller został uznany za asystenta generała wojska polskiego, jak udawał rannego oficera polskiego batalionu, dlaczego księgowość w “Polityce” nie rozliczyła mu skrzynki wódki z promu oraz dlaczego ważni politycy dzwonili do jego ojca, aby zmusił syna do wycofania tekstu z druku. Od reportaży o wyprawie z kibolami Legii do Goeteborga po wojnę ducha świętego w Ugandzie – najlepsze teksty popularnego dziennikarza.

Marcin Meller (ur. 1968) – dziennikarz i prezenter telewizyjny. W latach 1991-2003 był reporterem “Polityki”. Jako jej wysłannik trafił do Gruzji. Opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i Afryce. Prowadził pierwszy w Polsce reality show “Agent”. Od 2003 do 2012 roku był redaktorem naczelnym polskiej edycji “Playboya”. Jego felietony można czytać w “Newsweeku”. Wraz z Anną Dziewit-Meller napisał książkę Gaumardżos! Opowieści z Gruzji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kacper Płusa i Maciej Raś w Łódzkim Domu Kultury
ksiazki
Literatura – styczeń 2015
du-stirbst-nicht
Kathrin Schmidt, laureatka Niemieckiej Nagrody Literackiej w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*