Dom Literatury w Łodzi zaprasza 27 lipca (w sobotę) na spotkanie z Manuelą Gretkowską, pisarką, scenarzystką i społeczniczką. Prowadzenie: Marta Zdanowska. Spotkanie towarzyszy 596. Urodzinom Łodzi. Wstęp wolny.

Z Manuelą Gretkowską porozmawiamy o jej najnowszej książce-wywiadzie „Trudno z miłości się podnieść” (Wydawnictwo Prószyński i S-ka) i o poprzednich książkach. O pisaniu, o życiu, o Polsce i o Łodzi. Bo Manuela Gretkowska urodziła się w Łodzi. Zapraszamy!
.
„Trudno z miłości się podnieść” to „bezczelna, wzruszająca, niezwykła – rozmowa z Manuelą Gretkowską, narodową libertynką. O miłosnych komplikacjach, slow life i fast sex, duchowości, narkotykach, a przede wszystkim o współczesnej Polsce. Manifest swobody myślenia i bycia wbrew wszystkiemu: cenzurze, hejtowi, banowaniu, przemilczaniu i wycinaniu”.

“- Trzeba się urodzić w Łodzi, żeby ją zrozumieć?
Żeby naprawdę ją poczuć. A zrozumieć? Chyba się nie da”.
(Manuela Gretkowska)

Manuela Gretkowska – pisarka, felietonistka, scenarzystka i działaczka społeczna. Autorka ponad 20 książek, m.in. “My zdies’ emigranty”, “Tarot paryski”, “Kabaret metafizyczny” , “Podręcznik do ludzi”, “Namiętnik”, “Światowidz”, “Silikon”, “Polka”, “Sceny z życia pozamałżeńskiego”, “Europejka”, “Poetka i książę” i innych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bogumiła Jęcek w Łódzkim Domu Kultury
Festiwal Książki Obrazkowej “Kropka + Kreska. Sztuka Uczuć”
kobiety-i-schulz_plakat
Mała Literacka: Kobiety i Schulz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*