andrzejbart19 listopada o godz. 18 w 6. dzielnicy rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Bartem.Poprowadzi je Mikołaj Mirowski – historyk i publicysta.

Andrzej Bart – powieściopisarz, scenarzysta i reżyser. Pod własnym nazwiskiem wydał książki: “Rien ne va plus” (Nagroda im. Kościelskich), “Pociąg do podróży” oraz “Don Juan raz jeszcze” (nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2007).

Pod pseudonimem Paul Scarron jr autor opublikował metafizyczno-żartobliwy kryminał “Piąty jeździec Apokalipsy”. Jego książki były tłumaczone na język francuski, hebrajski, niemiecki, rosyjski, słoweński i węgierski. W 2008 roku ukazała się powieść “Fabryka muchołapek” (finał Nagrody Nike 2009, nominacja do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2009, Nagrody Literackiej Gdynia 2009 i Nagrody Mediów Publicznych COGITO 2009).

Andrzej Bart jest autorem scenariusza filmu “Rewers” (reż. Borys Lankosz), który zdobył Wielką Nagrodę “Złote Lwy” na Festiwalu Filmu Polskiego w Gdyni. W październiku 2009 ukazała się jego książka “Rewers” będąca literackim opracowaniem scenariusza do tego filmu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
suplement
Kawiarnia Literacka: Leszek Engelking
naskrzydlach_12-regul
Na skrzydłach poezji – konkurs
trocki
Mała Literacka – Rewolucja Lwa Trockiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*