slamzartyW sobotę, 27 stycznia o godz. 19 w Żarty Żartami odbędzie się slam poetycki. Po nim odbędzie się impreza dla ludzi z załamaniem nerwowym. Wstęp wolny.

Slam poetycki to połączenie twórczości literackiej, aktorskiego performance’u i spontanicznej zabawy z udziałem publiczności. W slamie może wziąć udział każdy – poeci, performerzy, stand – uperzy, ludzie z zamiłowaniem do kabaretu i teatru, hip hopu. Każdy ma kilka minut na zaprezentowanie swojego utworu przed publicznością. Liczy się różnorodność i dobra zabawa!

Zasady: Slam zostanie rozegrany w systemie pucharowym. Każdy z występujących ma do wykorzystania taką samą liczbę minut w każdej rundzie: 1 i 2 runda – 2 minuty, półfinał – 3 minuty, finał – 5 minut. To PUBLICZNOŚĆ decyduje, kto przejdzie do następnej rundy. Wszystkie chwyty dozwolone, żeby uwieść publiczność: można używać rekwizytów, przebierać się etc. Prezentujemy jedynie własną twórczość.

Slam poprowadzi Zuzanna Szmidt – Ze SLAMem poetyckim związana od siedmiu lat. Wzięła udział w Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (Poznań, 2016). Od grudnia 2015 roku koordynuje projekt Tupot Poetycki który jest comiesięcznym cyklem o pod-nazwie „SLAM oraz instalacja słowno – muzyczna” odbywającym się w klubie MÓZG, który z kolei generuje współpracę z wieloma artystami. Jakiś czas temu znajomy powiedział jej, że ma oniryczne spojrzenie spod półprzymkniętych powiek i wygląda jakby patrzyła ze snu. W życiu najbardziej szuka miejsc i ludzi.

Nagrody: Zwycięzca otrzymuje 300 zł. Nagroda pocieszenia w postaci bonu o wartości 50 zł do wykorzystania na barze w dniu imprezy oraz zaproszenia na wybrane imprezy/koncerty. Dla wszystkich występujących przez cały wieczór piwo z kija (Holba i Litovel) oraz Perła za 4 zł.

Zgłoszenia: Liczba miejsc ograniczona – zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową [zarty.klub @gmail.com] do końca dnia 26.01 oraz pół godziny przed slamem, jeśli będą jeszcze wolne miejsca.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_Sienkiewicz_wybr__copy
Narodowe Czytanie Trylogii Sienkiewicza
ziemkiewicz
Rafał Ziemkiewicz w Domu Literatury
noweszatyksiazek
Nowe Szaty Książki – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*