W piątek, 5 października o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się kolejny slam poetycki. Wstęp: 5 zł – zebrana suma w całości przeznaczona na nagrody dla występujących. Zwycięzca otrzymuje 200 zł, przewidziane również nagrody pocieszenia. Dla wszystkich występujących przez cały wieczór piwo z kija za 5 zł.

Slam poetycki to połączenie twórczości literackiej, aktorskiego performance’u i spontanicznej zabawy z udziałem publiczności. W slamie może wziąć udział każdy – poeci, performerzy, stand – uperzy, ludzie z zamiłowaniem do kabaretu i teatru, hip hopu. Każdy ma kilka minut na zaprezentowanie swojego utworu przed publicznością. Liczy się różnorodność i dobra zabawa!

Zasady
Slam zostanie rozegrany w systemie pucharowym. Każdy z występujących ma do wykorzystania taką samą liczbę minut w każdej rundzie: 1 i 2 runda – 2 minuty, półfinał – 3 minuty, finał – 5 minut. To PUBLICZNOŚĆ decyduje, kto przejdzie do następnej rundy. Wszystkie chwyty dozwolone, żeby uwieść publiczność: można używać rekwizytów, przebierać się etc. Prezentujemy jedynie własną twórczość.

Slam poprowadzi Zuzanna Szmidt – Ze SLAMem poetyckim związana od siedmiu lat. Wzięła udział w Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (Poznań, 2016) i w Drugich Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (2017). Od grudnia 2015 roku koordynuje projekt Tupot Poetycki który jest comiesięcznym cyklem o pod-nazwie “SLAM oraz instalacja słowno – muzyczna” odbywającym się w klubie MÓZG, który z kolei generuje współpracę z wieloma artystami. Jakiś czas temu znajomy powiedział jej, że ma oniryczne spojrzenie spod półprzymkniętych powiek i wygląda jakby patrzyła ze snu. W życiu najbardziej szuka miejsc i ludzi.

Zgłoszenia
Liczba miejsc ograniczona – zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową [zarty.klub@gmail.com] do końca dnia 4.10 oraz pół godziny przed slamem, jeśli będą jeszcze wolne miejsca

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
arno
O Gałczyńskim w Domu Literatury
Weekend Księgarń kameralnych 2019
Kapka Kassabova w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*