czwartek, 13 czerwca o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Martą Koronkiewicz, autorką wyboru wierszy Tomasza Pułki “Podczas siebie” (Poznań 2018). Prowadzenie: Rafał Gawin Wstęp wolny.

Tomasz Pułka urodził się w 1988 roku w Rudniku koło Myślenic. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 2006 roku książką poetycką Rewers. Następnie ogłosił tomy: Paralaksa w weekend (2007), Mixtape (2009), Zespół szkół (2010). Po jego tragicznej śmierci opublikowano także kolejny tom wierszy Cennik (2012), tom opowiadań Vida local (2013) oraz wiersze zebrane Wybieganie z raju (2017). Laureat nagrody Stanisławy Zawiszanki „Dżonka” (2007), stypendysta miasta Krakowa. Wraz z Romanem Bromboszczem, Leszkiem Onakiem, Łukaszem Podgórnim i Piotrem Puldzianem Płucienniczakiem redagował artblog Cichy Nabiau. Był członkiem grupy Perfokarta, która zajmuje się poezją cybernetyczną – jej tworzeniem i promocją. Zginął tragicznie w 2012 roku we Wrocławiu.

Marta Koronkiewicz – pracuje w Instytucie Filologii Polskiej UWr, krytyczka literacka, współredaktorka antologii “Zebrało się śliny”, autorka książki “I jest moc odległego życia w tej elegii. Uwagi o wierszach Andrzeja Sosnowskiego”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gawinn
Promocja książek Wydawnictwa Raymond Q
Anna_Dziewitt-Meller
Spotkanie z Anną Dziewit-Meller w EMPIKu
plakat_mk_2015
Mały książkomaniak 2015 – październik

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*