W sobotę, 14 września o godz. 11 przy Powstańców Wielkopolskich 3 odbędzie się otwarcie Biblioteki Rozgrywka. Placówka przeszła gruntowny remont i rozbudowę, dzięki czemu uzyskano dodatkową przestrzeń dla czytelników – w sumie 375 m2. Wartość inwestycji wynosi prawie 1.900.000 zł.

W księgozbiorze Rozgrywki znajdzie się wiele nowości wydawniczych, w tym literatura piękna i komiksy. Nazwa zobowiązuje, dlatego w bibliotece nie zabraknie gier planszowych. Oprócz dyskusji o książkach z udziałem autorów, turniei dla graczy i warsztatów, organizowane będą spotkania z youtuberami oraz zajęcia z automatyki i robotyki prowadzone m.in. przez studentów Politechniki Łódzkiej.

W bibliotece znajduje się sala multimedialna oraz przestrzeń dla dzieci. Filia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy, w tym w stanowiska dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed filią zainstalowano wrzutnię pozwalającą na oddawanie książek w czasie, kiedy biblioteka jest nieczynna. Sugerując się potrzebami odbiorców, uruchomiono dla nich również ekspres do kawy. Filia będzie otwarta od poniedziałku do soboty.

Działalność biblioteki rozpocznie się od pikniku. W jego ramach między godziną 11 a 16 zaplanowano aktywności, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli czytelnicy. Wśród nich znajdą się zabawy z animatorem i skoki na trampolinie. Późnym popołudniem, o godzinie 18, rozpocznie się spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem, historykiem, dziennikarzem, wydawcą i prezenterem telewizyjnym.

Remont i rozbudowa biblioteki zostały wykonane dzięki środkom z projektu Modernizacja, rozszerzenie funkcji i wyposażenie bibliotek. Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, Działanie VI.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałanie VI.1.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury – ZIT.

Piknik i otwarcie Rozgrywki:
Kiedy – sobota, 14 września 2019, g. 11-16
Gdzie – Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Spotkanie z Marcinem Mellerem:
Kiedy – sobota, 14 września 2019, g. 18
Gdzie – Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dobrytroll
Spotkanie z Jasiem Kapelą w Łodzi
sounds_of_love_DRUK_FINAL_HI_RES
Literackie Walentynki
plasterkultury
Plastry Kultury 2016 – wydarzenie literackie roku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*