adelinaDom Literatury w Łodzi i Wydawnictwo Biblioteka zapraszają na Walentynki z serią „Dotyk Północy”, które odbędą się 14 lutego 2018 o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Gościem spotkania będzie Adelina Tulińska – Strona autorska, z którą porozmawiamy o drugiej części thrillera fantasy –„Oddech Wschodu”, ukazującego się w serii „Dotyk Północy”. Prowadzenie spotkania: Mateusz Poradecki. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu obu książek i otrzymania pamiątkowego wpisu od autorki Adeliny Tulińskiej.

„Oddech Wschodu” to druga część elektryzującego thrillera fantasy „Dotyk Północy” Adeliny Tulińskiej. Po pełnej emocji wyprawie na wyspę Frisørd Laura wraca na chwilę do beztroskiej codzienności w Łodzi. Okazuje się jednak, że los zmienił jej życie bezpowrotnie, należy już do innego świata. Uciekając przed tropiącymi ją łowcami — znajduje schronienie w górskim domu dwóch nowo poznanych mężczyzn, którzy podają się za przyjaciół. Jednak od tej chwili nic nie jest już pewne. Nad wyspą Frisørd zawisa widmo wojny. Kto zdradził ? Kim staje się Laura ? Jaką tajemnicę skrywają Północ, Wschód i Południe ? Miłość, namiętność, niebezpieczeństwo. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja prowadzi czytelnika w głąb tajemniczego świata poszukiwaczy prastarych tajemnic. Świetnie nakreślone, niejednoznaczne postaci z pogranicza rzeczywistości — rozpalają wyobraźnię. Czyta się tę powieść z zapartym tchem.

Adelina Tulińska urodziła się 28 marca 1988 w Łodzi. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego i Społecznej Akademii Nauk, zwyciężczyni turniejów szachowych, miłośniczka malarstwa, legend i sztuk wizualnych. Jako dziecko odbyła z rodzicami wielomiesięczną podróż po Norwegii. Zainteresowania, uzdolnienia i podróże stworzyły w wyobraźni autorki oryginalne światy. Pomysł na debiutancką powieść „Dotyk Północy” zrodził się ze snu autorki. Ta specyficzna umiejętność obcowania ze snami i przywoływania ich do świata jawy jest cechą przewodnią całej twórczości Adeliny. Przejawia się też w potoczystej, pobudzającej wyobraźnię, wręcz filmowej narracji jej debiutanckiej powieści. Projekty okładek i elementy graficzne w środku książki, są również jej autorstwa. Jest też twórcą trailera promującego książkę i wszystkich materiałów promocyjnych.

Samodzielnie prowadzi fanpage na Facebooku Adelina Tulińska – Strona autorska, na którym organizuje konkursy i zachęca fanów do aktywności. Posiada również profil w aplikacji Wattpad, dzięki której publikuje online dwie powieści, które planuje wydać. Powieść Futuris wielokrotnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingach wattpad w kategorii Science Fiction.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wykład Olgi Tokarczuk na Wydziale Filologicznym
ksiazki
Literatura – luty 2016
slam
Slam! poetycki w Żarty Żartami

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*