W piątek 7 grudnia zapraszamy na noc literatury łódzkich superbohaterów, który odbędzie się w godz. 17-21:30 w Muzeum Miasta Łodzi.
Tego wieczoru spotkamy się z prawdziwym Siłacz z Helenowa, który poprowadzi zabawy sportowe i odpowie na pytanie ile waży koń trojański, poznamy bliżej Ślepego Maksa – legendarnego łódzkiego gangstera, zastanowimy się, czy łódzcy fabrykanci byli antagonistami, czy wręcz przeciwnie – bohaterami. Wraz z Łódzki Szlak Kobiet poznamy łódzkie superkobiety, a Paw Pafnucy przebierze się za superbohatera – to wszystko i wiele więcej atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych przygotowaliśmy wraz z Uniwersytet Łódzki – Wydział Filologiczny.

Spotkanie zwieńczy program „Bohaterologia po łódzku”, wynikiem którego jest publikacja edukacyjnej książeczki dla dzieci „Bohater – zrób to sam” stworzonej przy współpracy z młodymi łodzianami. „Bohaterologię” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Egzemplarz powstałej w ten sposób, wyjątkowej publikacji zostanie wręczony uczestnikom projektu.

Bilety: normalny 3 zł/osoba, ulgowy 1 zł/ osoba.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BML16-plakat
Bardzo Mała Literacka 2016: Baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy
Nagroda_Zloty_Ekslibris
Zgłoszenia do Nagrody ZŁoty Ekslibris
plakatkatamaran
III Katamaranowa Biesiada Literacka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*