6KSIAZKO17 maja 2018 roku o 10 w Domu Kultury „502” w Łodzi odbędą się warsztaty logopedyczno-językowe z Marcinem Brykczyńskim, natomiast o godzinie 11:30 pisarz spotka się z Małymi książkomaniakami, aby opowiedzieć im o kulisach swojej pracy i najnowszych utworach.

Pisarz i tłumacz książek nie tylko dla dzieci. Ekwilibrysta językowy, mistrz słowa. Przez kilkanaście lat pracował jako copywriter. Zajmował się też (wierszowaną) publicystyką. Autor licznych wierszy i opowiadań dla najmłodszych: Jak się nie bać ortografii?, Czarno na białym i biało na czarnym, Ni pies, ni wydra, Skąd się biorą dzieci?, Co się kryje w sercu na dnie?, W każdym z nas są drzwi do nieba. Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Książka jego autorstwa Biały niedźwiedź. Czarna krowa została wpisana na Listę Honorową IBBY.

Wstęp na wydarzenia wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy szkoły, przedszkola, centra zajęć pozaszkolnych do dołączenia do naszej akcji Klub Małego Książkomaniaka, kontakt z organizatorem pod adresem: klub @malyksiazkomaniak.pl.

Organizatorzy: Widzewskie Domy Kultury, Dom Kultury 502
Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Zakłady Przemysłów Twórczych Wi-Ma, Stowarzyszenie Historyczne Strzelcy Kaniowscy
Projekt współfinansowany przez Miasto Łódź i firmę Veolia
Patroni medialni: Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Plaster Łódzki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kreuje_lodz
Żywa Biblioteka w Łodzi
Lodz_PiK_B12
Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w Łodzi
plasterkultury
Plastry Kultury 2015 – wydarzenie literackie roku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*