W poniedziałek, 17 lutego o godz. 18 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się premiera książki “Łódź na wodach dziejów. Biografia miasta” i spotkanie z jej autorem, historykiem Marcinem Szymańskim. Wstęp wolny.

Książka opowiada o historii Łodzi od jej zarania po czasy współczesne do 1989 roku. Dzięki ponad 160 zdjęciom zamieszczonym na 320 stronach publikacja jest jednocześnie wizualną ucztą dla dopiero odkrywających historię miasta, jak i ciekawą lekturą dla bardziej zorientowanych w jego przeszłości.

Dzięki nieocenionej pracy Pauliny Frankiewicz odpowiedzialnej za korektę i redakcję pozycję płynnie się czyta. Piotr Kołodziejczyk, wybitny krakowski grafik, podjął się zaprojektowania okładki. Autorem recenzji naukowej jest prof. dr hab. Przemysław Waingertner. Konsultacji merytorycznych udzielił Piotr Jaworski. Całość wieńczy oczywiście lakierowana twarda oprawa.

Dzień później, 18 lutego, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, a także 21 lutego o godz. 18.00 w Księgarni Ossolineum autor również spotka się z czytelnikami.

dr Marcin Szymański – adiunkt w Katedrze Historii Polski Najnowszej Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polityki gospodarczej i społecznej Polski w latach 1918–1939, dziejów Łodzi i regionu w XIX i XX wieku, roli kapitału zagranicznego w II RP.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterkultury
Plastry Kultury 2016 – wydarzenie literackie roku
BML16-plakat
Bardzo Mała Literacka: Andersen i jego baśnie
Kretokl0001
Jarosław Kret i Lucyna Skompska gośćmi POS’u

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*