literackiepodworkoZ czym Wam się kojarzy podwórko? Z bieganiem, siniakami na kolanach i podwórkowymi przyjaźniami? A może z ciemną przestrzenią, otoczoną z czterech stron betonem? Ciepło, ciepło, ale u nas jest gorąco! Pokażemy Wam, że podwórko ma sporo wspólnego z literaturą! Grupa Inicjatywna, “Niebostan” i Dom Literatury w Łodzi zapraszają wszystkich na Literackie Podwórko!

Sobota (20 września):
13.00. Targi wydawnictw i antykwariatów łódzkich oraz czytelnia Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi.
Od godz. 13.00 Remigiusz Piotrowski podpisuje książkę “Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone” (PWN) oraz zaprasza do zapoznania się z książką, która już niedługo pojawi się na półkach księgarń “Literaci w przedwojennej Polsce. Pasje, nałogi, romanse”.
14.00. Bruno Schulz i kobiety. Anna Kaszuba-Dębska oprowadza po wystawie “Projekt Szpilki” i opowiada o “Księdze kobiet”. Jeśli myślicie, że wystawa to obrazy wiszące w nudnej galerii, bardzo się mylicie. Zabierzemy Was w podróż, w której kobiece buty, pomalowane jak kwiaty i rozłożone na trawie, opowiadają intymną historię.
15.00. “Występna wyobraźnia Brunona Schulza – dzieje kobiecego bucika” rozmowa plenerowa z udziałem Marty Konarzewskiej, Anny Kaszuby-Dębskiej i innych.
17.00.Czy „przede wszystkim trzeba pozbawić się siebie”? – performatywne czytanie fragmentów prozy Sylwii Chutnik w wykonaniu nieformalnej grupy związanej z Łódzkim Szlakiem Kobiet
19.00. SLAM poetycki pod hasłem: Ballada Podwórkowa według Tuwima. Sytuację liryczną slamu przedstawiamy krótko, ale dobitnie:
A Józio w pysk, a Józia w mordę,
I już w powietrzu pachnie mordem (…). [J. Tuwim, Kwiaty polskie]
21.30. koncert zespołu “Revlovers”.

Niedziela (21 września):
14 00. Drugi dzień targów książkowych + bookcrossing.
14.00. Warsztaty książki obrazkowej dla dzieci poprowadzi Joanna Guszta z wydawnictwa “Ładne Halo”
15.00. Widma, strachy i zemsta na yorkach? Tego nie wiecie o Bałutach na pewno! Czytanie performatywne komedii grozy “Nawiedzeni” Pawła Tomczaka -Tomaszewskiego w wykonaniu aktorów z “ależ Gustawie!”.
18.00. “Spacer z wyobraźnią” – po podwórku przy Piotrkowskiej 17 oprowadza Joanna Orzechowska.
19.30. Slideshow, czyli pokaz archiwaliów (zdjęcia, plakaty, filmy) dotyczących kinematografu Junoda “Biograf” przy Piotrkowskiej 17 do efektów dźwiękowych i taperowania Suavasa Lewego, kompozytora i zbieracza dźwięków.
21.00. koncert zespołu “Babu Król”


Zapraszamy na podwórko przy Piotrkowskiej 17!

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Domu Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014 i ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zaposzenie_Zloty_Ekslibris_Superekslibris
Laureaci Nagród Złoty Ekslibris i Superekslibris
samotnik
Spotkanie autorskie z Andrzejem Chyżym
ksiazkomaniak
Mały książkomaniak – II edycja – listopad

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*