Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na początku kwietnia na dwa spotkania autorskie, które odbędą się online.

Spotkanie online z Elżbietą Draczyńską, współautorką książki „Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku”.

7 kwietnia 2021 r. godz. 18.00.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Jaśkiewicz, reżyser, podróżnik, który towarzyszył Aleksandrowi Dobie w wyprawie na Kilimandżaro.

Spotkanie organizowane jest w 121. rocznicę urodzin Adolfa Dymszy.

„Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku” opowiada o życiu prywatnym i artystycznym Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza) uznawanego za polskiego Chaplina. Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego.

Książka została napisana przez osoby spokrewnione z artystą i przedstawia Dymszę z innej strony – jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć. Ukazuje zainteresowania i wszechstronne uzdolnienia aktora, jego rodzinę, przyjaciół oraz przybliża trudny okres okupacji, związany z koniecznością dokonywania wyborów… Książkę wydało Wydawnictwo LTW w 2020 r.

Jak dołączyć do wydarzenia?
Aby dołączyć do wydarzenia na komputerze lub laptopie: wystarczy kliknąć w link https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-elzbieta-draczynska oraz wpisać imię i mail.

Aby dołączyć do wydarzenia na urządzeniu mobilnym: należy pobrać darmową aplikację ClickMeeting (Android, iOS), wpisać ID pokoju: 411295938, imię i mail.

 

Spotkanie online z pisarką i dziennikarką Anną Kamińską, autorką bestsellerowych książek m. in.: “Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej” (2019); “Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”(2017); “Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” (2017); “Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (2015).

8 kwietnia 2021 r. godz. 14.00.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Pacho, moderator DKK przy MBP w Rawie Mazowieckiej i dyrektor Biblioteki.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkania są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Jak dołączyć do wydarzenia?

Aby dołączyć do wydarzenia na komputerze lub laptopie: wystarczy kliknąć w link https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-anna-kaminska oraz wpisać imię i mail.

Aby dołączyć do wydarzenia na urządzeniu mobilnym: należy pobrać darmową aplikację ClickMeeting (Android, iOS), wpisać ID pokoju: 963943453, imię i mail.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sotniewolnosci
Spotkanie z Michałem Kacewiczem w Łodzi
Literatura – grudzień 2018
male_logo_mksiazkomaniak_2014_c
Mały książkomaniak – II edycja – finał

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*