e-zaproszenieSlepyMax25 czerwca o godz. 20 w Szafie rozpocznie się spotkanie promujące książkę Remigiusza Piotrowskiego pt. Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone.

Maks Bornsztajn zwany Ślepym Maksem – jeden z największych polskich gangsterów. Przebiegły, sprytny i silny – król mrocznego półświatka Łodzi lat 20. i 30. dwudziestego wieku. Zaczynał jako kieszonkowiec, ale jego kariera błyskawicznie się rozwinęła. Dzięki korzystnym sojuszom z hersztami znaczących szajek szybko udało mu się zdystansować przestępczą konkurencję. Jego pomysłowość nie miała granic. Ten twardy gracz stanął na czele dintojry i otworzył Biuro Próśb i Podań, do którego zgłaszali się ubodzy mieszkańcy Łodzi. I tu zaczyna się historia prawdziwej miłości łodzian do Maksa, który – jak głosiła legenda – zabierał bogatym, pomagał biednym, wspierał oszukanych, a wyzyskiwaczy tępił. A jaka jest prawda?… W jego życiu było tak wiele zwrotów akcji, że w końcu legenda i fakty zlały się w jedną opowieść. Fenomen tej postaci jest nieodgadniony, a opowieści o niej – wciąż żywe.

Remigiusz Piotrowski – urodzony w 1984 roku w Łodzi. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Autor bloga Tropy Historii. Przez kilka lat zajmował się dziennikarstwem internetowym związanym z dwiema jego największymi pasjami: futbolem i historią dwudziestego wieku. Książka Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone to wynik długoletniej fascynacji Łodzią i jej historią.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
seryjnipoeci
Seryjni poeci w Domu Literatury
995836_359554267501333_762081638_n
Rozstrzygnięcie XI Konkursu Poetyckiego im. Z. Dominiaka
logomksiazkomaniak_zolte
Mały książkomaniak – grudzień 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*