Serdecznie zapraszamy 10 stycznia o godz. 19 do Domu Literatury w Łodzi na spotkanie z Krzysztofem Turowskim (Krzysztof Turowski) dziennikarzem telewizyjnym i prasowym, publicystą i felietonistą związanym z TVP, telewizją Polsat i tygodnikiem Rzeczpospolita. Spotkanie poprowadzi Marek Czekalski.

Autor opowie o dwóch swoich książkach.

“Listy z epoki absurdu” to korespondencja przyjaciół opisująca rzeczywistość lat 80. w Polsce, stan wojenny oraz egzystencję solidarnościowych emigrantów we Francji. To nie historyczny spis faktów, ale autentyczny zapis emocji, reakcji i uczuć związanych z codziennymi wydarzeniami z tamtych czasów . To również spotkanie po wielu latach bliskich sobie ludzi, którzy szukali sposobu na lepsze życie i lepszy świat w epoce peerelowskiej, po mistrzowsku uchwyconych przez Stanisława Bareję, stąd podtytuł “Miś II”. W istocie – bywało i śmiesznie, i strasznie, ale tak było.

“Miłość życia. Wspomnienia starego budrysa”, czyli bardzo osobista opowieść o życiu, miłości, rodzinie, latach spędzonych w Polsce i podróżach w różne zakątki świata. Autor nie gloryfikuje minionego ustroju, ale z nostalgią wspomina specyficzny klimat czasów PRL-u oraz dzieli się doświadczeniami z nowej rzeczywistości.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polskistreetart
Polski Street Art cz. 2. Między anarchią a galerią
SCK_2017_poziom
Salon Ciekawej Książki 2017 – informacje
apostrof
Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*