Plakat2018_net12Krakowski Salon Poezji dotrze także do AOIA! 11 lutego o godzinie 12:30 zapraszamy na spotkanie, którego tematem będzie poezja Poetów pokolenia 68’ – Jacka Bierezina, Zdzisława Jaskuły i Witolda Sułkowskiego.

W Salonie spotykają się zarówno aktorzy Teatru Nowego jak i innych łódzkich teatrów oraz, gościnnie, wybitne postaci sceny z całej Polski. Czytaniu poezji towarzyszy muzyka w wykonaniu studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku w Krakowie.W każdą niedzielę znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Do tej pory odbyło się prawie 500 takich spotkań, w których wystąpili m.in. Magdalena Cielecka, Anna Dymna, Anna Seniuk, Maja Ostaszewska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz i Andrzej Seweryn.

Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ zainteresował środowisko teatralne całego kraju. Salony Poezji powstały m.in. w Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Poznaniu, a także za granicą: w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu, Wiedniu i Wilnie. Okazało się, że istnieje ogromna liczba admiratorów poezji, dla których taki rodzaj kontaktu z nią to prawdziwe przeżycie i święto.

Krakowski Salon Poezji w Łodzi zainaugurowany został 15 października 2017 r. w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka. Gościem honorowym była Anna Dymna.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz bezpośrednio przed spotkaniem w AOIA. Ilość miejsc ograniczona.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wyboryliterackie
Wybory Literackie w No To Tu Teatr
inspiracje_pla400
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
graff_cover_8
Spotkanie z Agnieszką Graff

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*