logo_konkursu_literackiego-_CMW_2014

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie literackim.

Przedmiotem konkursu „Z Białą Fabryką w tle”, podobnie jak w poprzednich edycjach,  jest opowiadanie nawiązujące treścią do dziejów i charakteru naszego miasta, a więc również do specyfiki działalności Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Właśnie tutaj, w roku 1840, rozpoczęła produkcję pierwsza fabryka włókiennicza wyznaczając kierunek rozwoju „ziemi obiecanej” na następne sto kilkadziesiąt lat. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, które znalazło swoją siedzibę w szlachetnych murach Białej Fabryki Ludwika Geyera, przez ponad 50 lat swojej działalności  kultywuje tradycje włókiennicze naszego miasta we wszelakich możliwych aspektach.

Celem tej edycji konkursu jest zapoznanie młodzieży z pozostawionym przez rodzinę Geyerów, pionierów łódzkiego przemysłu, dziedzictwem w postaci kompleksu architektonicznego, na który składają się zabudowania pofabryczne, budynki mieszkalne i infrastruktura miejska tej części Łodzi. Drugi, równorzędny cel konkursu to zachęcanie młodych ludzi do własnej twórczości, sprawnego i kreatywnego posługiwania się ojczystym językiem. Mamy nadzieję, że wędrówka po „imperium Geyerów” zainspirowana proponowanymi w konkursie zwrotami i określeniami kluczowymi, pozwoli odkryć piękne detale, magiczne miejsca i zaowocuje oryginalnymi pracami literackimi.

Prace można zgłaszać od 17 lutego do 16 marca 2014 roku.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie kwietnia, a ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w czasie corocznej imprezy muzealnej „Niedziela u Geyera”.

Regulamin dostępny jest tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dobrytroll
Spotkanie z Jasiem Kapelą w Łodzi
Sezon_4_
Sezon w pięknie #4 w Teatrze Powszechnym
szymborska
Spotkanie z Michałem Rusinkiem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*