W czwartek, 4 października o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z poetami: Piotrem Gajdą i Waldemarem Jocherem, połączone z promocją ich nowych książek poetyckich. Prowadzenie: Rafał Gawin. Wstęp wolny.

Piotr Gajda właśnie wydał “To bruk” (Dom Literatury w Łodzi, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, 2018). Wcześniej opublikował pięć książek poetyckich. Współpracownik “Arterii”, w których publikuje od pierwszego numeru (2007), głównie w ramach autorskiej rubryki “Nóż w płycie”. Laureat nagrody Otoczaka. Prowadzi blog Hostel. Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim.

Waldemar Jocher niedawno wydał “Incipit” (Instytut Mikołowski, 2017). To jego trzecia książka poetycka. Za debiutancką “Resztę tamtego ciała” (2009) otrzymał nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Za “Przetrwalnik” (2015) – Nagrodę Otoczaka. Ponadto laureat projektów Biura Literackiego “Poeci na Nowy Wiek” (2009) i “Odsiecz 2013”. Mieszka w Prudniku.

Dwie silne poetyki i osobowości, zanurzone w rzeczywistościach wobec siebie alternatywnych, ale jakże się uzupełniające na planie wiersza politycznego i metafizycznego na miarę naszych czasów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fermablond
Kawiarnia Literacka: Spotkanie z Piotrem Adamczykiem
kowalewski
Spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim
myjestesmykrasnolutki
Bardzo Mała Literacka: My jesteśmy krasnoludki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*