kawiarnia_literacko-muzyczna_-_logo2Zapraszamy wszystkich w środę, 26 stycznia do Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury. O 17 rozpocznie działalność Kawiarnia Literacko-Muzyczna.

Tym razem oprócz akcji bookcrossingowej (przyjdź, zaadoptuj książkę, wymień się z innymi) zaprezentujemy wiersze Piotra Gajdy, Michała Nowaka i AndrzejaBabaryko. O godz. 18:30 rozpocznie się konkurs wiedzy o poezji, a o 19 koncert zespołu Statyści.

Zespół istnieje od października 2005 roku, a w obecnym składzie gra od połowy stycznia 2008. Muzyka jaką tworzy, to w największym skrócie rock’n’roll nawiązujący do bluesa i rocka z lat 70′. Cechy charakterystyczne zespołu to przemyślane teksty i dobre, gitarowe riffy. Statyści mają na koncie kilkadziesiąt koncertów w różnych miastach Polski, a także nagrody w festiwalach: F.E.T.A. 2007 w Łodzi – nagroda główna Miasto Rocka 2009 w Babimoście – nagroda publiczności Zespół miał przyjemność występować na jednej scenie m.in. z takimi zespołami jak IRA, Zdrowa Woda, Normalsi czy Underground.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Po koncercie proponujemy after party – ostatnimi razy widownia mogłą wraz z zespołem Origami śpiewać piosenkę. Jak będzie tym razem? Zobaczymy.


Kawiarnia rusza pełną parą

Po styczniowych przymiarkach w lutym ruszamy pełną parą. W każdą środę od godz. 18 zapraszamy na misz masz literatury i muzyki. Przy Roosevelta 17 dziać się będzie wiele ciekawego w sferze ciała i ducha. Poniżej prezentujemy jeszcze ciepły rozkład Kawiarni Literacko-Muzycznej na najbliższe tygodnie:

2 lutego – akcja bookcrossing, spotkanie z Kacprem Płusą, koncert zespołu Tres Botellas de la Leche (rock)

9 lutego – akcja bookcrossing, spotkanie z Joanną Przybylską, koncert Front – Rebelia ESM (hip-hop)

16 lutego – akcja bookcrossing, literatura fantasy, s/f, horror 2010 – dyskusja, koncert zespołu Hellever (metal)

23 lutego – akcja bookcrossing, slam poetycki (zapisy sfk.domliteratury@gmail.com) – nagroda główna 200 zł, koncert Da Funkoholix (hip-hop)

Wstęp oczywiście za darmo.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacka z Origami (foto+wideo)

przedinauguracja Kawiarni Literackiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ksiazki
Łódź literacka – czerwiec 2010
Plastry Kultury 2019 – książka roku
tuwim_promocja
Tuwim obecny – współcześni poeci Tuwimowi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*