Kretokl000123 lutego o godz.18.00 w podróżniczym  cyklu “POSpiesznie przez świat” gościem Poleskiego Ośrodka Sztuki będzie Jarosław Kret. Spotkanie poświęcone będzie m.in. prezentacji najnowszej książki “Moje Indie”.

 
“Moje Indie” to książka podróżnicza, opowiadająca o Indiach, jakich nie pozna zwykły turysta. Jarosław Kret, znany dziennikarz i orientalista z wykształcenia, spędził tam kilka lat. Przemierzył wielki kraj, mieszkał w prawdziwej, indyjskiej rodzinie, był w długim, romantycznym związku z indyjską aktorką. Pasjonująco i z wielkim entuzjazmem opisuje tamtejszą codzienność, oryginalne święta, w których uczestniczył, przybliża historię,  dawne legendy, snuje anegdoty. Książkę ilustrują fotografie, zrobione przez samego autora.

Dzień później, także o godz.18.00 w cyklu “Łódzka Premiera Literacka” Poleski Ośrodek Sztuki i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi zapraszają na spotkanie z Lucyną Skompską, znaną poetką, autorką książek dla dzieci, felietonistką.

Spotkanie poświęcone będzie także rozmowie o twórczości Jana Czarnego ( 1918-1985), znakomitego łódzkiego poety, prozaika i fraszkopisarza oraz prezentacji zbioru w większości niepublikowanych miniatur prozatorskich autora pt. “Fabryka kurzu”.

Wstęp na imprezy jest wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kawiarnia Literacka: Dzieła zebrane Andrzeja Łuczeńczyka
ksiazkomaniak
Mały książkomaniak – II edycja – listopad
82lataminely
82 lata minęły czyli czytania u Jaracza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*