viii_festiwal_puls_literatury_w_odzi_-_11_dzie_20141209_1092911242Już po raz trzeci Dom Literatury w Łodzi przyzna Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima. Gala jej wręczenia odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia o godz. 18 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Dwie godziny wcześniej zapraszamy na spotkanie z zeszłoroczną laureatką, Hanną Krall, której towarzyszyć będzie Mariusz Szczygieł i Wojciech Tochman.

Nagroda Literacka im. Juliana Tuwima przyznawana jest za całokształt dokonań literackich, jej wysokość wynosi 50 000 złotych. W 2013 nagrodę otrzymała Magdalena Tulli, a rok później wspomniana Hanna Krall.

W części artystycznej Gali usłyszymy utwory Juliana Tuwima w aranżacji i wykonaniu Studia Piosenki Domu Literatury, a także koncert Karoliny Cichej z zespołem z utworami do tekstów Tadeusza Różewicza.

Wstęp na Galę jest darmowy, jednak trzeba mieć zaproszenia. Będzie ona również transmitowana na żywo na www.intv.pl. Mamy dla Naszych czytelników dwa podwójne zaproszenia.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Tuwim”, w komentarzu podacie swoje imię i nazwisko,  a także uzasadnicie, dlaczego to Wy powinniście otrzymać zaproszenie. Zabawę zakończymy 11 grudnia o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

Zobacz także:

IX Festiwal Puls Literatury w Łodzi – informacje

Hanna Krall z Nagrodą Literacką im. Juliana Tuwima (foto)

Magdalena Tulli laureatką Nagrody Tuwima (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ksiazki
Literatura – grudzień 2016
koziolek
Mała Literacka: Ryszard Koziołek / Dobrze się myśli literaturą
ksiazki
Łódź literacka – kwiecień 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*