festiwaliteraturyOd 23 do 26 kwietnia w EMPIKu mieszczącym się na terenie Manufaktury odbędzie się łódzka odsłona Festiwalu Literackiego organizowanego z okazji Światowego Dnia Książki.

W Łodzi pojawią się:

MAGDALENA PARYS
23 kwietnia, godz. 18:00

Tegoroczna laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej. Urodziła się w Gdańsku, ale jako dziecko wyemigrowała z rodziną do Berlina Zachodniego. Współpracowała m. in. z „Gazetą Wyborczą”, „Dialogiem”, „Pograniczami”, „Zwierciadłem” i „Kurierem Szczecińskim”. Jej debiutancka powieść „Tunel” otrzymała literacką nagrodę Złotej Sowy w Austrii, znalazła się także wśród książek zgłoszonych do Paszportów Polityki i nagrody Angelus. Jej ostatnia powieść „Magik” jest pierwszą częścią trylogii berlińskiej, historią ucieczek z komunistycznego „raju”, zabójstw na granicy, znikających akt Stasi i tajemniczej przeszłości, która może zburzyć spokój nowych niemieckich elit polityczno-gospodarczych.

MARCIN GUTOWSKI
24 kwietnia, godz. 18:00

W swojej ostatniej książce „Święta ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny” zabiera nas w fascynującą podróż – od roztańczonego Tel Awiwu, przez rozmodloną Jerozolimę, aż po niemal zrównane z ziemią, otoczone murem arabskie wioski. Ich historie układają się w epicką opowieść o nieustannym balansowaniu na krawędzi, o wielkich namiętnościach i całkiem zwyczajnych marzeniach o spokojnym życiu.

GAJA GRZEGORZEWSKA
25 kwietnia, godz. 15:00

Autorka znakomitych powieści kryminalnych, felietonistka „Polityki”, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co przez lata potwierdzała jako recenzentka Portalu Kryminalnego. „Betonowym pałacem” – swoją ostatnią, a jednocześnie najodważniejszą powieścią – udowodniła, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób.

WOJCIECH EICHELBERGER
25 kwietnia, godz. 17:00

Psycholog, psychoterapeuta i trener. Uczestniczył w tworzeniu Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia działającej nieprzerwanie od 1978 roku. Autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości (m.in.: „Jak wychować szczęśliwe dzieci”, „Pomóż sobie daj światu odetchnąć”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „Zdradzony przez ojca”, „Siedem boskich pomyłek”, „Krótko mówiąc”, „Dobra miłość”).

KRZYSZTOF BEŚKA
26 kwietnia, godz. 17:00

Prozaik, dziennikarz, autor tekstów piosenek i słuchowisk radiowych. Jego debiutancką książkę „Wrzawa” (2004) oraz powieść „Bumerang” (2007) krytyka zaliczyła do nurtu polskiej prozy, która w krzywym zwierciadle ukazuje nową, wolnorynkową rzeczywistość. Za „Fabrykę frajerów” (2009), wspomnienia ze szkoły wojskowej, otrzymał Literacką Nagrodę Warmii i Mazur Wawrzyn oraz Wawrzyn Czytelników. Wydał też kryminały: „Wieczorny seans” (2012), „Trzeci brzeg Styksu” (2012), „Ornat z krwi” (2013) i „Pozdrowienia z Londynu” (2013). Warszawiak z wyboru, miłośnik piwa, męskiej mody i komunikacji szynowej. W 2015 roku ukazała się jego najnowsza książka „Autoportret z samowarem”.

Wejdź do gry – śladami bohaterów znanych kryminałów

Łódź to jedno z miast, w których 26 kwietnia odbędzie się gra miejska, oparta na fabułach powieści kryminalnych. Jakich? Wszystko okaże się niebawem…
Zapraszamy do udziału w zabawie fanów kryminalnych zagadek. Wystarczy zebrać grupę trzech do pięciu osób i zgłosić swój udział za pośrednictwem specjalnego profilu @slademksiazki na Instagramie. Na najlepszych w każdym mieście czekają nagrody. Wkrótce za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradzimy więcej szczegółów dotyczących zabawy i rozpoczniemy rejestrację do udziału w gr

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mariusz Szczygieł w Niebostanie
projekt-prawda
Mariusz Szczygieł w Domu Literatury
logomksiazkomaniak_zolte
Mały książkomaniak w maju

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*