15 czerwca o godz. 12:30 pod Kufrem Reymonta rozpocznie się XXII edycja obchodów Dnia Reymonta. Tradycyjnie po około godzinie uczestnicy imprezy udadzą się na stację PKP, aby stamtąd wyjechać w stronę Lipiec Reymontowskich.

Program:

Łódź, godz. 12.30 – ul. Piotrkowska 137/139
w scenerii pomnika „Kufer Reymonta” z „Galerii Wielkich Łodzian”

Występy artystyczne zaproszonych zespołów:
Studio Teatralne „SŁUP” * Zespoły Artystyczne z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi * Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka” z Bychlewa * Orkiestra „Suchcice i Okolice” * Zespół „Ale Babki” z Drużbic * Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lubochnianie” z gminy Lubochnia * Kapela Folklorystyczna z 3 DPS z ul. Paradnej oraz XXXI LO z Łodzi * Laureaci Konkursu Recytatorsko – Aktorskiego „Mówimy Reymontem” * Wspólne czytanie wybranego fragmentu powieści Wł. St. Reymonta „Ziemia obiecana”.

godz. 13.40 – 14.30 – przemarsz wykonawców i uczestników do stacji PKP Łódź Fabryczna
godz. 14.45 – odjazd pociągu „specjalnego” do Lipiec Reymontowskich ze stacji Łódź Fabryczna
W pociągu atrakcje związane z twórczością Wł. St. Reymonta.

Przyłęk Duży, 15.05 – przyjazd i postój pociągu na przystanku PKP

Przystanek artystyczny w wykonaniu OSP Przyłęk Duży i zaproszonych zespołów.

Lipce Reymontowskie – estrada plenerowa, plac za UG i GOKSiR:
godz. 13.30 – otwarcie XXII Turnieju Gmin Reymontowskich – estrada
konkurencje w ramach turnieju: konkurs wiedzy o życiu i twórczości Wł. St. Reymonta, konkurs plastyczny ph. „Krajobraz lipiecki”, strzelanie z wiatrówki, rzut lotką do tarczy, łowienie rybek, zwijanie węży
godz. 15.00 – wymarsz korowodu sprzed estrady k/ GOKSiR na przystanek PKP Lipce Reymontowskie
godz. 15.20 – przyjazd pociągu „specjalnego” z Łodzi
przejście barwnego korowodu ul. Reymonta do estrady plenerowej
godz. 15.40 – uroczyste otwarcie „Dnia Reymonta” – estrada
godz. 15.45 – występ grup tanecznych Fresh Dance z GOKSiR Lipce Reymontowskie
godz. 15.55 – koncert zespołu Country Rock „STREFA 50”
godz. 16.55 – konkurs piosenki
godz. 17.15 – konkurs na scenkę
godz. 17.50 – konkurs na przebranie za postać z „Chłopów”
konkurs na przebranie za postać z „Ziemi obiecanej”
godz. 18.10 – występ Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich
godz. 18.40 – ogłoszenie wyników konkursów na przebranie
godz. 18.50 – ogłoszenie wyników XXII Turnieju Gmin Reymontowskich
godz. 19.00 – koncert Łódź – Lipcom – występ Studia Teatralnego „SŁUP” z Łodzi wraz z 3 DPS z Łodzi
godz. 19.15 – koncert zespołu FolkOFF „OREADA”
godz. 20.15 – Reymontowski Maraton Disco Polo:
Golden Magic
Menago
DAGMARA Gwiazda wieczoru
godz. 23.15 – plenerowa dyskoteka reymontowska (do godz. 2:00)
godz. 0:35 – odjazd pociągu „specjalnego” z przystanku Lipce Reymontowskie do dworca Łódź Fabryczna (pociąg zatrzyma się: Przyłęk Duży, Koluszki, Gałkówek, Łódź Andrzejów, Łódź Widzew, Łódź Niciarniana, Łódź Fabryczna – godz. 1.20)

Imprezy towarzyszące i inne atrakcje:

– wesołe miasteczko – dmuchańce od godz. 13.30 do 17.00 – za darmo, pozostałe urządzenia płatne
– kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców ludowych z możliwością zakupu wytworów rękodzieła
– konkurs na najciekawsze przebranie za postać z „Chłopów” Wł. St. Reymonta
– konkurs na najciekawsze przebranie za postać z „Ziemi obiecanej” Wł. St. Reymonta
– strzelnica sportowa
– stoiska handlowe, gastronomia
– pokaz kaskaderski w kuli śmierci od godz. 13.30 (co 30 minut).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
0020
Kawiarnia Literacka: spotkanie z Emilem Adreevem
spotkanie_z_magdalen_parys_20141121_1818593079
Wieczór autorski Macieja Roberta w OK “Górna”
biel
Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*