We wrześniu i październiku w Bibliotece Słówka oraz w nowo otwieranej Bibliotece Rozgrywka odbędzie się cykl spotkań autorskich, wydarzeń i warsztatów. Ich celem jest zachęcenie mieszkańców do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i korzystania z oferty bałuckich bibliotek, które przeszły gruntowny remont. Tej metamorfozie towarzyszą unowocześnienia w zakresie ich funkcjonowania. Dlatego przygotowaliśmy dla czytelników Słówek i Rozgrywki szereg wydarzeń zaprojektowanych z uwzględnieniem potrzeb różnorodnych grup odbiorców. Każde z nich będzie miało charakter otwarty.

Między 9 września a 18 października w Słówkach i Rozgrywce odbędą się spotkania autorskie z Filipem Springerem, Wojciechem Jagielskim, Mikołajem Łozińskim i Anną Dziewit-Meller. Ponadto zorganizowane zostaną warsztaty z ilustratorami – Danielem de Latour i Joanną Olech, a także warsztaty perkusyjne. Przygotowane zostaną także podchody z książką, warsztaty z animatorem oraz turniej gier planszowych.

Nadając nazwę projektowi, Biblioteki – odrodzenie, celowo posłużyliśmy się wysokim rejestrem, aby zaakcentować charakter jakościowej zmiany w funkcjonowaniu nowo otwieranych bibliotek, których celem jest dostarczanie oferty na miarę współczesnych, wymagających odbiorców kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wadysaw_Reymont
Dzień Reymonta 2011
wycieczki
Promocje książek łódzkich poetów
okolo
O-KOŁO LITERATURY Spotkanie poświęcone twórczości Neila Gaimana

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*