berlinDom Literatury zaprasza na spotkanie z Iwoną Lubą, autorką książki Berlin. Szalone lata dwudzieste, nocne życie i sztuka. Impreza odbędzie się 11 kwietnia. Początek o godz. 19. Spotkanie poprowadzi Maciej Robert. Wstęp wolny.

Berlin złotych lat dwudziestych. Światowa metropolia nowoczesnej nauki, techniki, kultury i sztuki! Opowieść o Berlinie w zawrotnym rytmie fokstrota i rewiowych popisów prowadzi przez szalone lata dwudzieste XX wieku i pokazuje miasto w różnych odsłonach. W tętniącym życiem w dzień i w nocy Berlinie spotykamy geniuszy nauki, literatury i sztuki, gwiazdy filmu – od Marleny Dietrich, Leni Riefenstahl i Fritza Langa, przez Bertolta Brechta i Ottona Dixa, po Alberta Einsteina, a także najwybitniejszych polityków, muzyków i sportowców.

Odwiedzamy kina, opery, teatry, kabarety i nocne lokale. Przesiadujemy w restauracjach i kawiarniach. Poddajemy się też urokowi Berlina w świetle dziennym, kiedy można się nim delektować w niespiesznym tempie berlińskiego flâneura. Książka odkrywa nieznane oblicze miasta i kulisy życia wybitnych postaci europejskiej sztuki i kultury tamtych czasów. Wszystko udokumentowane zachwycającymi fotografiami z epoki.

Berlin, jego jasne i ciemne strony, ludzie kultury i nauki, życie codzienne, dzienne i nocne, kabarety i kawiarnie, Metropolis i Marlena Dietrich… Warto przyjrzeć się temu z bliska. Ciekawe, jak wiele zjawisk, które kojarzą nam się ze współczesnością, można było zaobserwować w tamtym czasie.

Podczas spotkania prezentowane będą archiwalne zdjęcia oraz filmy z okresu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ksiazki
Literatura – wrzesień 2017
logo_zloty_2010
Festiwal “Złoty Środek Poezji” 2010
nobelawangarda
Reymont. Nobel. Awangarda

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*