BML16-plakat

Czy jedna z najpopularniejszych powieści dla dziewcząt wciąż zachwyca? Czy współczesne dziewczynki mogą utożsamić się z bohaterką Lucy Maud Montgomery? Sprawdzimy, jak uczyło się w szkole w Avonlea i żyło w małym miasteczku. Czy marzenia dzieci sprzed ponad 100 lat różnią się od marzeń dzisiejszych dzieci. Spróbujemy wcielić się w postać Ani i odegrać najciekawsze sceny z jej niezwykle barwnego życia. Porozmawiamy o szkolnej dyskryminacji i przezywaniu. Spróbujemy wymyślić nowe przygody i postawimy przez rudowłosą dziewczynką nowe wyzwania.

19 września 2016 / 17.30 / Duża Sala Teatru Nowego / Więckowskiego 15 / wstęp bezpłatny / obowiązują wcześniejsze zapisy: mala.literacka@gmail.com / liczba miejsc ograniczona

prowadzenie: Karolina Kołodziej – adiunkt w Katedrze Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego. W roku 2005 obroniła doktorat pt. „Obraz Łodzi w literaturze pozytywizmu i Młodej Polski”, który ukazał się drukiem w roku 2009 (Wydawnictwo Piktor). Obecnie przygotowuje rozprawę habilitacyjną. Zainteresowania naukowobadawcze koncentrują się wokół literatury drugiej połowy XIX wieku oraz literatury modernizmu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca Łodzi (przełomu wieków) na mapie literackiej. Autorka artykułów poświęconych tej tematyce. Współautorka książki „Zabytkowe przestrzenie Uniwersytetu Łódzkiego” (Wydawnictwo Primum Verbum 2010) i „Spacerkiem po Łodzi. Przewodnik dla dzieci” (Wydawnictwo Literatura 2013). Współredaktorka „Odkrywanie Tuwima. Książka inspirowana twórczością Poety” (Regio 2014) oraz książki „70 lat Uniwersytetu Łódzkiego w przestrzeni miejskiej Łodzi” (Łódź 2015). Autorka książki dla dzieci „Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście” (Regio, 2013 i 2014). Od 2015 roku prowadzi w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi literackie warsztaty dla dzieci – Bardzo Małą Literacką.

Uwaga! Wszystkie wydarzenia rejestrowane są wizualnie oraz dźwiękowo. Uczestnicząc w nim oraz zapisując na nie swoje dzieci, wyrażają Państwo zgodę na upublicznienie wizerunku swojego oraz swoich dzieci na stronie www, Facebooku, Instagramie i YouTube Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Małej Literackiej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Mała Literacka – spotkania wielkiego formatu w roku 2016 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
magik
Magdalena Parys w Domu Literatury
sppl
Marcin Jurzysta w Domu Literatury
malyksiazkomaniak
Mały Książkomaniak 2016 – październik

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*