tuwimmmW czwartek, 20 lutego o godz. 19 w Domu Literatury rozpocznie się kolejna Kawiarnia Literacka. Tym razem będzie to: “Karnawał Tuwima i jego tłumacz” promocja Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie” nr 2(16)/2013 oraz promocja dwujęzycznego wyboru wierszy Juliana Tuwima “Till the Words Draw Blood! / Słowem do krwi!” i spotkanie z tłumaczem, Davidem Malcolmemi. Prowadzenie: Rafał Gawin i Przemysław Owczarek. Wstęp bezpłatny.

David Malcolm jest profesorem w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Jego dorobek translatorski zawiera m.in. “Dreams of Fires: 100 Polish Poems, 1970–1989” (wspólnie z Georgią Scott; Salzburg 2004) oraz przekłady z polskiego i niemieckiego na angielski utworów m.in. Jerzego Jarniewicza, Stefana Chwina, Anny Boleckiej, Bronisława Maja, Ilse Aichinger i Ernsta Jandla, które ukazały się w zbiorach lub czasopismach w Wielkiej Brytanii, USA, Austrii i Polsce.

W „Arteriach” nr 16 m.in.: kalendarium Roku Tuwima 2013, rozmowy z Piotrem Bikontem, Ryszardem Bonisławskim i Iwoną Śledzińską-Katarasińską, ankieta Tuwimowska: Tomasz Cieślak i Piotr Śliwiński, nowa poezja litewska oraz wiersze Rae Armantrout, Darka Foksa i Grzegorza Wróblewskiego, dramat Moniki Mosiewicz i proza Sławomira Majewskiego; w Galerii – prace Piotra Króla. Do numeru dołączona jest książka poetycka Pawła Tomanka pt. Sam tu, piesku (Nagroda Główna w konkursie im. Jacka Bierezina 2012).

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mały Książkomaniak zaprasza w lipcu
Ojczyzna Polszczyzna. Tuwim. Dodaj do ulubionych
Marcin Świetlicki w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*