14 lutego o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się antywalentynowy wieczór. W programie same – spotkanie z Michałem Tabaczyńskim, Konkurs Wiersza Erotycznego i koncert zespołu hethet. Wstęp wolny.

godz. 19.00
Spotkanie z Michałem Tabaczyńskim, autorem książki “Pokolenie wyżu depresyjnego”
Prowadzenie: Maciej Robert

To nie jest książka o depresji, ale esej z elementami depresyjnymi w tle.
“Depresyjne przebudzenia, poranny szczyt depresji, depresyjna droga do pracy, sama praca – jeszcze bardziej depresyjna. Depresyjne samochody i depresyjne korki, w których te samochody beznadziejnie tkwią. Depresyjna literatura i muzyka depresji w tle. Depresyjne kolacje i przedsenne miłosne uniesienia naznaczone piętnem depresyjnej pornografii. O tym mniej więcej opowiada ta ekstrawagancko radosna książka. Dzień z życia modelowego przedstawiciela posępnej generacji jest realistycznym portretem współczesności. cywilizacji, która w szaleńczym tempie produkuje kolejnych pacjentów (…) Ta frywolnie smutna książka jest o nich. (…) Książka stanowi także poczet „świętych depresyjnego wyżu”: Davida Fostera Wallace’a, Marka Fishera, B.S. Johnsona, Cesarego Pavesego, Virginii Woolf, Stiga Dagermana”. (materiały wydawnictwa)

godz. 20.15 – 20.30 (w przybliżeniu)
Turniej Wiersza Erotycznego
Nagroda – 100 zł

W turnieju może wziąć udział każda osoba obecna w Domu Literatury w Łodzi, która osobiście lub za pośrednictwem innej osoby odczyta wiersz ze sceny.
Prezentacja wiersza nie powinna przekroczyć trzech minut. Wiersz nie może być publikowany w drukach zwartych oraz prasie papierowej i internetowej, a także nagradzany wcześniej w innych konkursach. Werdykt zostanie ogłoszony po koncercie.

godz. 21.00
hethet – koncert zespołu

hethet powstał w Łodzi w 2017 roku. Tworzą go Ada Rusinkiewicz (głos/ gitara, ukulele) i Daria Płusa (gitara basowa). Współpracują i koncertują z Grzegorzem Śliwką (perkusja)

Grają soundtrack do nadchodzącego końca cywilizacji i najgorszych wydarzeń z Twojego życia. Ciekawostka: podobno żadnemu zespołowi przed nimi nie udało się sprawić, by ukulele brzmiało tak smutno.
Ich debiutancka EP “jesień” ukazała się jesienią 2019 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kawiarnia Literacka: Dzieła zebrane Andrzeja Łuczeńczyka
seryjnipoeci
Seryjni poeci w Domu Literatury
ksiazki
Łódź literacka – wrzesień 2011

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*