o_puchar_wina_201128 stycznia o godz. 18 w Sali 221 Łódzkiego Domu Kultury rozpocznie się 42. Turniej Jednego Wiersza “O Puchar Wina” im. Jerzego Jarmołowskiego. Wstęp na imprezę, a także udział w konkursie są bezpłatne.

  
Konkurs został zainicjowany w 1967 r., a od 20 lat organizatorem jest ŁDK. Laureatami turnieju było wielu znanych poetów, w zeszłym roku Piotr Gajda z Tomaszowa Mazowieckiego. W turnieju mogą brać udział zarówno członkowie stowarzyszeń twórczych, jak i poeci niezrzeszeni. Warunkiem jest przesłanie niepublikowanego wiersza na adres mailowy organizatora (literacki@ldk.lodz.pl) lub złożenie go na piśmie na godzinę przed rozpoczęciem turnieju. Należy go również osobiście przeczytać przed jury w trakcie turnieju.

Tematyka i forma utworów dowolna. Z udziału w turnieju zostaną jednak wykluczone wiersze wulgarne i przekraczające dwie strony maszynopisu. Przewidziane są nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy dodatkowo tytułowy puchar wina.

W jury turnieju zasiądą: Teresa Radziewicz, laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia w Olkuszu, łódzki poeta Michał Murowaniecki i aktor Przemysław Sowa.

  
Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targi_pism_i_wydawnictw_modoliterackich_20140713_1482170655
Niebostan niszowych wydawnictw
hrabal
Wokół Hrabala w Domu Literatury
ksiazki
Literatura – lipiec 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*