IMG_0559W czwartek, 22 marca w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy kryminałów, Zygmuntem Miłoszewskim.

Była to pierwsza okazja na spotkanie z autorem. Mimo że Miłoszewski pochodzi z Warszawy nigdy wcześniej nie miał okazji być w Łodzi, a tym bardziej spotkać się z wielbicielami swoich książek. Szkoda, że z takiej okazji skorzystała tylko garstka łódzkich fanów, reszta ma czego żałować. Ponad godzinne spotkanie z pisarzem składało się z wielu anegdot związanych z “żywotem autora kryminałów” – nieporozumieniach z mieszkańcami Sandomierza, problemach związanych z ekranizacją, czy też po prostu literackich inspiracjach.

Miłoszewski stwierdził, że cykl o prokuratorze Szackim będzie trylogią, ostatnia część powinna wyjść jesienią przyszłego roku. Potem odejdzie od kryminału w stronę powieści przygodowej. Kolejne literackie spotkanie w ŚFK odbędzie się 29 marca. Tym razem bohaterem będzie Andrzej Sosnowski, prawdziwy guru współczesnej, polskiej poezji.

Zygmunt Miłoszewski – nominowany do Paszportu Polityki za 2011 rok, autor horroru “Domofon”, powieści dla dzieci “Góry Żmijowe”, a także cyklu kryminałów o prokuratorze Szackim – “Uwikłanie” i “Ziarno prawdy”.

Zobacz także:

Spotkanie z Leszkiem Engelkingiem (foto)

Spotkanie z Julią Fiedorczuk (foto)

Spotkanie z Joanną Bator (foto)

Spotkanie z Zuzanną Ogorzewską (foto)

Oriana Fallaci – Wywiad z historią (foto)

Arterie i Marcin Jurzysta w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

Krzysztof Siwczyk w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8581
Dzień Reymonta 2015 (foto)
28stycznia_032
Piotr Matywiecki w Łodzi (foto+wideo)
IMG_6325
Promocja książki o Bogusławie Mecu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*