Za nami kolejny dzień XIV Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. Wieczór rozpoczął się od kolejnego wernisażu online w ramach cyklu Obraz+Tekst+Sztuka. Tym razem bohaterem dnia był Bartosz Kosowski.

Potem nastał czas na spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko, laureatką nagrody publiczności Nagrody Nike, które poprowadziła Marta Karbowiak. Po nim zorganizowano spotkanie z wybitnym bułgarskim pisarzem, murowanym kandydatek do Nobla od wielu lat, Georgim Gospodinowem (Bułgaria), które poprowadził Maciej Robert, a tłumaczowsko wspierał Krum Krumow.

Po godz. 20 zorganizowano Finał Ogólnopolskiego Konkurs Poetyckiego im. Zbigniewa Dominiaka „Moje świata widzenie”. Jury w składzie: Piotr Gajda (przewodniczący), Rafał Gawin i Maciej Robert po przeczytaniu nadesłanych na konkurs 117 zestawów wierszy na posiedzeniu w dniu 27 listopada 2020 roku postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: II nagroda (po 300 zł) ex aequo: Maciej Bujanowicz z Radomia, godło „Drizzt” i Marek Matyjanka z Warszawy, godło „Okruch”, wyróżnienia (po 200 zł) ex aequo: Łukasz Barys z Pabianic, godło „Homar”, Patryk Kosenda z Krakowa, godło „Zagłada Junior”, Joanna Nowak z Płocka, godło „Gereza”.

Na zakończenie dnia odbyło się spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim, które poprowadził Patryk Szaj.

Wszystkie wydarzenia dostępne są bezpłatnie na stronie fb Domu Literatury w Łodzi.

Czwartek, 10 grudnia
17:15-17:45 Spotkanie z Marią Rostocką, autorką komiksu „Koniec lipca”, uznanego za Najlepszy Komiks Polski 2020 roku. Prowadzenie: Marcin Bałczewski
18:00-19:30 „Złe biografie, nieznane biografie”. Sylwia Chwedorczuk „Kowalska. Ta od Dąbrowskiej”, Wojciech Szot „Panna Doktór Sadowska”, Krzysztof Tomasik „Homobiografie”. Prowadzenie: Marta Zdanowska
19:45-20:45 Spotkanie z Pawłem Huelle. Prowadzenie: Piotr Grobliński
21:00-21:20 Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8395
Tuwim na walizkach (foto)
puls4_114
V Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)
Mała książka – wielki człowiek (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*