Za nami drugi dzień XIII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. 5 grudnia w Domu Literatury w Łodzi odbyły się spotkania i koncert.

Rozpoczęło się od prezentacji „Literatura i miasto” – raport z badania pola literackiego zaprezentowanej przez Grzegorza Jankowicza. Po niej odbyła się dyskusja wokół dwóch książek: Kacpra Bartczaka („Naworadiowa”) i Grzegorza Jankowicza („Życie w kuli. Parmigianino, Ashbery i sztuka przemiany”) z udziałem autorów, które poprowadził Przemysław Owczarek.

Po godz. 18 rozpoczęło się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, wokół jego książki „Kult” (prowadzenie: Marcin Bałczewski), a po nim “Piękna trzydziestoletnia” – spotkanie z Marcinem Świetlickim (prowadzenie: Maciej Robert). Na zakończenie wieczoru wystąpiła supergrupa Morświn (skład: Paulina Owczarek, Igor Pudło, Małgorzata Tekla Tekiel, Marcin Świetlicki) – foto relacja tutaj.

Festiwal potrwa do niedzieli, 9 grudnia. Jego organizatorami są Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

6 grudnia – Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17)
17:00 Spotkanie z Tadeuszem Sobolewskim, premiera książki „Dziennik. Jeszcze jedno zdanie”;
Prowadzenie: Maciej Robert
18:00 „Piękna trzydziestoletnia” – spotkanie z Zytą Rudzką;
Prowadzenie: Paulina Małochleb
19:15 Panel „Puls podziemny” z udziałem Janusza Andermana, Antoniego Pawlaka i Leszka Szarugi ;
Prowadzenie: Andrzej Strąk
20:45 Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Na Prozę Poetycką im. W. Sułkowskiego oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego “Moje Świata Widzenie” im. Z. Dominiaka
21:15 Bielas – koncert

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
JD2
Jacek Dehnel w Owocach i Warzywach
IMG_5642
Ewa Lipska laureatką Nagrody Tuwima 2017 (foto)
IMG_2818
VIII Festiwal Puls Literatury – happening (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*