Szósty dzień XII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi zdominowany był przez przybyłych do naszego miasta pisarzy ze Szwecji.

Najpierw jednak w Domu Literatury odbyło się spotkanie z cyklu “Seryjni Poeci”. Udział w nim wzięli: Anna Fiałkowska, autorka zbioru lalka bellmera i Rafał Rutkowski, autor zbioru Wywołuję siebie z ruin. Całość poprowadził Rafał Gawin.

Potem nastało pięć godzin z kulturą szwedzką – spotkanie z reportażystą i dziennikarzem Maciejem Zarembą Bielawskim pod tytułem “Co ty wiesz o Szwecji?” (prowadzenie Andrzej Rostocki), spotkanie z pisarką i dramatopisarką Agnetą Pleijel pod tytułem “To, co niewypowiedziane, wyostrza się. Od <Lorda Nevermore> do <Wspomnień dziewczynki> (prowadzenie Marta Zdanowska), a także spotkanie z mieszkającą w Szeecji pochodzącą z Syrii Atheną Farrokhzad i Rumunką Svetlaną Cârstean poświęcone wspólnej książce poetyckiej “Trado” oraz twórczości obu autorek (prowadzenie Justyna Czechowska).

Na zakończenie odbył się pokaz filmów animowanych Z północy – przygotowanie i realizacja Piotr Kardas. Festiwal Puls Literatury potrwa do 9 grudnia, udział w nim jest bezpłatny.

Program – 7 grudnia – piątek / Dom Literatury w Łodzi

17:00 Panel dyskusyjny Wędrując do Europy z udziałem Agnety Pleijel i Jarosława Mikołajewskiego; prowadzenie Magdalena Nowicka-Franczak
18:30 Spotkanie ze Zbigniewem Machejem poświęcone książce Antidotum noctis; prowadzenie Monika Mosiewicz
19:30 Spotkanie z Grzegorzem Wróblewskim poświęcone książce Implanty; prowadzenie Małgorzata Lebda
20:30 Koncert Pleń
21:40 Rozstrzygnięcie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Moje Świata Widzenie” im. Zbigniewa Dominiaka
22:00 Rozstrzygnięcie XIII Ogólnopolskiego Konkurs na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Poezja architektów – poezja miast (foto)
DSCF2242
Magdalena Parys w EMPIKu (foto)
IMG_4161
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 7 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*