Za nami drugi dzień XII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. W niedzielę, 2 grudnia, w Domu Literatury odbyły się trzy spotkania, pokaz filmu oraz wernisaż wystawy.

Właśnie od wystawy rozpoczął się cały dzień. O godz. 16 zaprezentowano ekspozycję książki artystycznej autorstwa włoskich artystów: Silvana Sabbione, Cate Valentini, Roberto Gianinetti, Silvio Pozzati, Mario Lo Coco, Paolo Seghizzi. Jej kuratorką jest Magdalena Kacperska.

Potem nastał blok dotyczący terenów związanych z biegunami – najpierw południowego – spotkanie z Mateuszem Janiszewskim poświęcone książce „Ortodroma” (prowadzenie Agnieszka Cytacka), potem północnego – spotkanie z Iloną Wiśniewską poświęcone książce „Lud. Z grenlandzkiej wyspy” (prowadzenie Anna Groblińska) oraz pokaz filmu dokumentalnego „Między światami” i opowieść reżyserki Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz.

Na zakończenie dnia odbyło się spotkanie z Jakubem Kornhauserem o twórczości Gellu Nauma i Gerasima Luki (prowadzenie Beata Śniecikowska).

Program – 3 grudnia – poniedziałek / Dom Literatury w Łodzi – wstęp wolny

18:00 Obraz+Tekst-Sztuka #6: HAKOBO – wystawa i spotkanie z autorem; prowadzenie: Dominika Pawełczyk
19:00 Spotkanie z rumuńskim pisarzem Filipem Florianem poświęcone książce „Wszystkie sowy”; prowadzenie Maciej Robert
20:0 Seryjni Poeci: Michał Murowaniecki, autor zbiór „Stratosfera” i Hanna Janczak, autorka zbiór „jeszcze ciszej”; prowadzenie Rafał Gawin
21:0 Spotkanie Darkiem Foksem i premiera jego nowych książek „Pieśni o wszystkim” i „Café Spitfire”; prowadzenie Przemysław Owczarek

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7704
Radosław Sączek w Domu Literatury w Łodzi (foto)
Puls Literatury w Radomsku (foto)
IMG_0472
Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*