IMG_3124

Szósty dzień XI Festiwalu Puls Literatury za nami. We wtorek, 28 listopada w Domu Literatury zorganizowano Dzień Rumuński.

Wieczór rozpoczął się od pokazu filmów animowanych pn. „Wiedz, że coś się dzieje! – Nowa Fala Rumuńskiej Animacji”.  Po nim nastał czas na panel „Emil Cioran / poza system” z udziałem Krzysztofa Matuszewskiego, Marka Bieńczyka i Krzysztofa Siwczyka, który poprowadziła Zuzanna Markiewicz.

Jednym z najważniejszych punktów Festiwal było spotkanie autorskie z Varujanem Vosganianem, laureatem Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Poprowadziła je Justyna Sobolewska. Na zakończenie części rumuńskiej odbyła się dyskusja pt „Rumuńska awangarda poetycka” z udziałem Jakuba Kornhausera i Macieja Meleckiego. Po 21 nastał czas na koncert formacji Tune (obszerniejsza foto relacja tutaj).

joomplu:131919DZIEŃ WĘGIERSKI

Dom Literatury w Łodzi ul. Roosevelta 17
17:00-17:30 Wernisaż wystawy „Węgierska materia” – fotografie Andrása Nagya; teksty Gábora Németha
17:30-18:00 Katalin Ladik – performance; słowo wstępne Daniel Muzyczuk z Muzeum Sztuki w Łodzi
18:00-19:30 Fenomen prozy Pétera Esterházego, Pétera Nádasa i László Krasznahorkaiego; panel dyskusyjny z udziałem Elżbiety Sobolewskiej, Anny Góreckiej i Ireny Makarewicz – prowadzenie Maciej Robert
19:30 – 20:30 Harcsa/Keszég/Márkos/Benkő//Pándi: Kassák – koncert

Klub DOM, OFF Piotrkowska
22:00 Całonocna projekcja filmu „Szatańskie tango” (Sátántangó), scenariusz i reżyseria Béla Tarr

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10lalka
Pociąg do Lalki (foto)
puls7_026
Salon Ciekawej Książki w Łodzi (foto)
IMG_5263
VI Festiwal Puls Literatury – dzień piąty (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*