puls3_123Trzeciego dnia V Festiwalu Puls Literatury w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano pokaz spektaklu, trzy spotkania autorskie oraz prezentację Teatru Telewizji.

Od godz. 17 zaprezentowano Colas Breugnon –  monodram Stanisława Górki z piosenkami Georgesa Brassensa. Spektakl wygrał tegoroczną Letnią Scenę Forum i ponownie w ŚFK pokazano go dla dużej rzeszy publiczności.

Po przedstawieniu nastał czas na spotkania literackie. Najpierw z udziałem Michała Jagiełło, który m. in. zaprezentował swoje rozważania na temat narodów i narodowości. Wspominał o powstałej polityce wschodniej i mniejszościach narodowych. Ponieważ Jagiełło to także poeta w drugiej części wieczoru zaprezentował swoje wiersze.

Po spotkaniu z byłym wiceministrem kultury nastał czas na prezentacje poetów białoruskich – Irynę Chadarenko i Pawła Nadolskiego. Poeci opowiadali o istnieniu poezji na Białorusi, o tłumaczeniach polskiej poezji na ich język, a także m. in. o muzyce w ich wierszach.

Ostatnią część trzeciego dnia Festiwalu Puls Literatury zorganizowano wokół twórczości Andrzeja Barta. Najpierw przedstawiono jego Teatr Telewizji – Boulevard Voltaire, a potem spotkanie z samym autorem. Była to nie lada gratka, gdyż Bart bardzo rzadko chętnie występuje i prezentuje się przed publicznością.

Czwarty dzień Pulsu Literatury odbędzie się w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Rozpocznie się o godz. 17 prezentacją książki Dedecius – Miłosz. Listy 1958-2000. Kolejnym punktem wieczoru będzie spotkanie z cyklu Krytyk i jego pisarz z udziałem Roberta Ostaszewskiego i Huberta Klimko-Dobrzaniecki. Po nich Rodzinna Europa. Pięć minut później – panel z udziałem Grzegorza Jankowicza, Anny Kałuży, Julii Fiedorczuk i Szczepana Kopyta. Na zakończenie koncert Stanisława Soyki pt. Miłosz i inni. Na wszystkie spotkania, poza koncertem Soyki wstęp jest bezpłatny.

Zobacz także:

V Festiwal Puls Literatury – dzień 2 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury 2011 – program

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Brzeziny (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Parzęczew (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Tomaszów Mazowieckim (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Skierniewice (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Radomsko (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Maria Duszka w Domu Literatury (foto)
konferencja
Czytanie i bajanie – konferencja
IMG_9792
Puls Literatury w Parzęczewie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*