IMG_8395Rozpoczęła się czterodniowa akcja Wydawnictwa Literatura oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi pod nazwą Z książką na walizkach – I łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami pod hasłem „Wokół Tuwima”.

Z tej okazji przy ławeczce Tuwim odbył się godzinny happening – wspólne recytowanie wierszy Juliana Tuwima przez studentów PWSFTviT, zaproszonych pisarzy oraz dzieci. Nie zabrakło również rewelacyjnej Rzepki w wykonaniu maluchów ze Szkoły Podstawowej 199 im. Juliana Tuwima. Wśród czytających znaleźli się m.in. Kalina Jerzykowska, Maciej Robert, Andrzej Strąk i Kazimierz Szymeczko. Ich wiersze, inspirowane tekstami Tuwima, znalazły się w książce pt. Tuwimowo.

joomplu:54107

Z książką na walizkach promuje czytelnictwo w bibliotekach. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację. Pierwszy raz autorzy i ilustratorzy współpracujący z Wydawnictwem Literatura spotkali się w bibliotekach z dziećmi z województwa dolnośląskiego dziesięć lat temu. Dziś coroczne spotkania młodych czytelników z pisarzami odbywają się również w województwach pomorskim, podkarpackim, lubuskim i małopolskim.

Finał akcji odbędzie się 11 maja w Muszli Koncertowej Parku Miejskim „Solidarność” w Tomaszowie Mazowieckim. W programie znajdą się m.in. baśniowy korowód ulicami miasta, występy zespołów dziecięcych, rozstrzygnięcie konkursów literackich i plastycznych, spotkanie z pisarzami biorącymi udział w akcji, kiermasz książek.

Zobacz także:

Tutaj Tuwim. Łódź – Warszawa kiepska sprawa (foto)

Kwiaty Polskie w Filharmonii Łódzkiej (foto)

Strefy Tuwima – gra dla dzieci i młodzieży (foto)

Na rogu Tuwima (foto+wideo)

Tuwimowy kogiel-mogiel (foto)

Migany Tuwim na każdy dzień (wideo)

Pamiątkowa tablica w miejscu urodzenia Juliana Tuwima (foto)

Dupa Tuwima na Piotrkowskiej 101 (foto+wideo)

Rambo Jet w Pasażu Schillera (foto)

Tuwim w Sejmie (foto)

Nakaz fotografowania Tuwima (foto)

100-lecie debiutu Tuwima na Piotrkowskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego online
IMG_9924
Dzień Ukraiński w Domu Literatury (foto)
XIII Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*