M._Fox19 kwietnia o godz. 10 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Widzew Filia nr 5 rozpoczęło się, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, spotkanie z pisarką Martą Fox.

Bibliotekę wypełniła licznie zgromadzona młodzież, która zadawała pisarce wiele interesujących pytań dotyczących napisanych książek oraz warsztatu pisarza. Dla najaktywniejszych czekały niespodzianki w postaci książek autorki. Spotkanie jednoznacznie pokazało, że powieści Fox cieszą się ogromną poczytnością i popularnością wśród młodzieży.

Marta Fox powiedziała, że „w głębi duszy czuje się poetką – mimo, iż wydała trzy tomiki”. Jednocześnie nie zgadza się z nadaną jej etykietą odważnej pisarki młodzieżowej. Czytelnicy, którzy przeczytali wszystkie książki na pewno zgodzą się z wypowiedzią autorki. Zdecydowanie w książkach Fox odnajdziemy przede wszystkim różne oblicza miłości, a seks jest tylko częścią odpowiedzialnej miłości – co podkreśliła na spotkaniu pisarka.

Na przełomie kwietnia i maja ukaże się kolejna książka Marty Fox „Iza Anoreczka”, w której odnajdziemy już wcześniej wykreowanych bohaterów m.in. Karolinę XL. Pisarka poinformowała czytelników, że pracuje także nad powieścią erotyczną dla dorosłych.

Spotkanie z Martą Fox Spotkanie z Martą Fox
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
08112012_095
Festiwal Puls Literatury 2012 w Radomsku (foto)
IMG_1363
Spotkanie z Karolem Maliszewskim (foto)
IMG_9760
Jacek Jędrzejak w Domu Literatury (foto)
2 komentarze
 • joanus.s
  10 kwietnia 2010 at 05:55

  [quote name=”marcinb”]yy na spotkaniu z dziećmi opowiadała o powieści erotycznej dla dorosłych?[/quote]
  Na spotkaniu były także osoby dorosłe. A ostatnią książką Marty Fox jest powieść dla dojrzałego czytelnika “Kobieta zaklęta w kamień” i na pewno fabuła nie opiera się o sceny erotyczne. Krótka infomacja o tym, nad czym pracuje aktualnie pisarz, to nie snucje niesamowitych opowieści. Zresztą pisarka doskonale wie, jak ze smakiem “opowiadać ” i pisać o tematach tabu. Warto pamiętać, że M. Fox, to nie tylko pisarka dla młodzieży.

 • marcinb
  9 kwietnia 2010 at 19:05

  yy na spotkaniu z dziećmi opowiadała o powieści erotycznej dla dorosłych?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*