przygarnijksiazkeWe wtorek, 2 sierpnia, w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano akcję antykwariatu pasja-czytania pod hasłem “Przygarnij książkę”.

Chociaż akcja rozpoczęła się o godz. 11, już pół godziny przed grupka spragnionych książek stała pod drzwiami instytucji. Idea imprezy była prosta. Każdy otrzymał torebkę foliową, do której mógł wrzucić tyle książek, ile się zmieściło. Wychodząc musiał za całość zapłacić tylko 15 zł. Często bywało tak, iż zakupione książki kosztowały mniej, niż “złotówka”.

Dużym  powodzeniem cieszyły się romansy, kryminały, książki historyczne oraz publikacje w innych językach. Uczestnicy byli w różnorakim wieku – od rodziców z małymi dziećmi, które także mogły znaleźć coś dla siebie w dziale książek dla dzieci i młodzieży, po seniorów.

Organizatorzy przywieźli do ŚFK ponad 2 tysiące tytułów. Większość z nich rozeszła się w ciągu pierwszych godzin. Ze względu na zainteresowanie wydarzeniem impreza powinna zostać powtórzona w październiku br.

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Slam poetycki w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
IMG_3118
Umberto Eco – eseista w Niebostanie (foto)
IMG_7450
Walentynki literackie w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*