Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przygotowała wystawę on-line i grę na smartfony dla wielbicieli komiksów.

Pod koniec XIX wieku w prasie amerykańskiej zaczęły ukazywać się humorystyczne historyjki obrazkowe drukowane w formie pasków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. W ten sposób zaczął rozwijać się nowy gatunek – komiks. Początkowo na łamach gazet codziennych, a następnie w formie osobno publikowanych, liczących po kilkanaście stron zeszytach. Obecnie komiks jest jednym z najpopularniejszych nośników kultury. Stanowiąc połączenie tekstu i warstwy graficznej staje się medium uniwersalnym, trafiającym do czytelników w każdym wieku. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Wystawa on-line Świat komiksów – 125 lat obrazkowych historii dostępna jest pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-125-lat-komiksow/

Gra na smartfony ŚWIAT KOMIKSÓW – TYLKO DLA ORŁÓW!

Zbliża się sesja egzaminacyjna w Wyższej Szkole Nauk o Komiksie. Aby zdobyć wszystkie zaliczenia trzeba wykazać się niemałą wiedzą o polskich i zagranicznych komiksach. Zdasz czy oblejesz?
Jak dołączyć do gry?

Potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną bezpłatną aplikacją Action Track (dostępną w Google Play i AppStore).
Po otwarciu aplikacji należy zeskanować kod QR (przesyłamy w załączniku)
Następnie należy POBRAĆ grę i dołączyć do grupy studentów Wyższej Szkoły Nauk o Komiksie. Miłej zabawy!

Informacje o bezpłatnej grze dostępne są na stronie: https://tiny.pl/72hfp
Warto sprawdzić swoją komiksową wiedzę!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z Markiem Kamińskim w Domu Literatury (foto)
finnnn
Literatura z Finlandii w Łodzi (foto)
IMG_7907
X Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*