arterie7_058W czwartek, 24 czerwca w Polskim Ośrodku Sztuki zorganizowano spotkanie autorskie z Piotrem Gajdą promujące jego najnowszy tomik poezji pt. “Zwłoka”.

 

Podczas udzielonego wcześniej wywiadu Piotr Gajda mówił tak: “jako poeta muszę pisać prawdę, że w moim niedoskonałym ciele mieści się całe jezioro duchowości pokryte cienkim lodem i zawsze wtedy, kiedy po nim stąpam, czuję się jak astmatyk w szkole gladiatorów.”

Wiersze z “Zwłoki” są jeszcze bardziej hermetyczne i okrutniejsze, niż utwory znane z debiutanckiego “Hostelu”. Są często nieprzyjemne, sarkastycznie rzecz ujmując idealny prezent na Dzień Dziecka dla Emo. Ale to właśnie w nich ciekawi. Gajda świadomie korzysta z tej niesympatycznej poetyki tworząc klaustrofobiczną całość przepełnioną egzystencjalnym bólem. O ile w “Hostelu” było wyjście, w “Zwłoce” są tylko “ślepe” ściany bez okien i drzwi. Tak przez cały tomik poety z Tomaszowa Mazowieckiego.

“Zwłokę” dołączono do najnowszego, siódmego już numeru Arterii. Już wkrótce będzie dostępna wraz z czasopismem w Empikach. W książce znalazły się dwie grafiki autorstwa Agnieszki Kowalskiej-Owczarek. na okładce praca Zdzisława Słomki.


Piotr Gajda (1966) – poeta, autor książki poetyckiej “Hostel” (SPP Oddział w Łodzi, Łódź 2008) oraz “Zwłoka” (Arterie, Łódź 2010). Wiersze publikował m.in. w “Tyglu Kultury”, “Cegle”, “Arteriach”, “Opcjach”, “Toposie”, “Frazie” oraz w antologii łódzkich debiutantów „Na grani” (SPP Oddział w Łodzi, Łódź 2008). Nominowany do nagrody głównej Konkursu im. Jacka Bierezina (2007). Laureat kilkunastu konkursów poetyckich i turniejów jednego wiersza, m.in. OKP im. W. Sułkowskiego, TJW “Stachura pozostałym”, TJW    “O Czekan Jacka Bierezina, OKP im. W. Bąka – “Struna Orficka, ŁKL im. Wł. Reymonta, OKP “Prawy Brzeg”, OKP im. M. Kajki, OKP “O liść konwalii” im. Z. Herberta, OKP “Przeciw poetom” im. W. Gombrowicza”). Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Wraz z Krzysztofem Kleszczem prowadzi blog poetycki www.bialafabryka.blogspot.com.


Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr GajdaZwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr Gajda
Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr Gajda
Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr GajdaZwłoka - Piotr Gajda

Zobacz także:

Arterie 7 – promocja numeru (foto)

Finał XIX Konkursu o Nagrodę im K.K. Baczyńskiego (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5371
Animatura/Litanimacja #1 Themersonowie (foto)
2014-09-26_Kapitularz_D2-33
Kapitularz 2014 – relacja (foto)
IMG_4900
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 9 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*