arterie7_058W czwartek, 24 czerwca w Polskim Ośrodku Sztuki zorganizowano spotkanie autorskie z Piotrem Gajdą promujące jego najnowszy tomik poezji pt. „Zwłoka”.

 

Podczas udzielonego wcześniej wywiadu Piotr Gajda mówił tak: „jako poeta muszę pisać prawdę, że w moim niedoskonałym ciele mieści się całe jezioro duchowości pokryte cienkim lodem i zawsze wtedy, kiedy po nim stąpam, czuję się jak astmatyk w szkole gladiatorów.”

Wiersze z „Zwłoki” są jeszcze bardziej hermetyczne i okrutniejsze, niż utwory znane z debiutanckiego „Hostelu”. Są często nieprzyjemne, sarkastycznie rzecz ujmując idealny prezent na Dzień Dziecka dla Emo. Ale to właśnie w nich ciekawi. Gajda świadomie korzysta z tej niesympatycznej poetyki tworząc klaustrofobiczną całość przepełnioną egzystencjalnym bólem. O ile w „Hostelu” było wyjście, w „Zwłoce” są tylko „ślepe” ściany bez okien i drzwi. Tak przez cały tomik poety z Tomaszowa Mazowieckiego.

„Zwłokę” dołączono do najnowszego, siódmego już numeru Arterii. Już wkrótce będzie dostępna wraz z czasopismem w Empikach. W książce znalazły się dwie grafiki autorstwa Agnieszki Kowalskiej-Owczarek. na okładce praca Zdzisława Słomki.


Piotr Gajda (1966)
– poeta, autor książki poetyckiej „Hostel” (SPP Oddział w Łodzi, Łódź 2008) oraz „Zwłoka” (Arterie, Łódź 2010). Wiersze publikował m.in. w „Tyglu Kultury”, „Cegle”, „Arteriach”, „Opcjach”, „Toposie”, „Frazie” oraz w antologii łódzkich debiutantów „Na grani” (SPP Oddział w Łodzi, Łódź 2008). Nominowany do nagrody głównej Konkursu im. Jacka Bierezina (2007). Laureat kilkunastu konkursów poetyckich i turniejów jednego wiersza, m.in. OKP im. W. Sułkowskiego, TJW „Stachura pozostałym”, TJW    „O Czekan Jacka Bierezina, OKP im. W. Bąka – „Struna Orficka, ŁKL im. Wł. Reymonta, OKP „Prawy Brzeg”, OKP im. M. Kajki, OKP „O liść konwalii” im. Z. Herberta, OKP „Przeciw poetom” im. W. Gombrowicza”). Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Wraz z Krzysztofem Kleszczem prowadzi blog poetycki www.bialafabryka.blogspot.com.


Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr GajdaZwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr Gajda
Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr Gajda
Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr GajdaZwłoka - Piotr Gajda

Zobacz także:

Arterie 7 – promocja numeru (foto)

Finał XIX Konkursu o Nagrodę im K.K. Baczyńskiego (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9760
Jacek Jędrzejak w Domu Literatury (foto)
wiede_115
Spotkanie z Adamem Wiedemannem (foto)
IMG_7465
Stanisław Czernik – w wigilię 116. rocznicy urodzin poety (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*