IMG_2799_kopiaPoznaliśmy laureata III edycji Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego. Jej laureatką została Dorota Sajewska za książkę pt. „Nekroperformans. Kulturowa rekonstrukcja Teatru Wielkiej Wojny”, wydaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, zgłoszoną przez Dziekana Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka konkursu otrzymała nagrodę w wysokości 50 tys. złotych.

Na konkurs wpłynęło 56 prac naukowych z dziedziny humanistyki. Do nagrody nominowano pięć z nich. Poza Sajewską byli to: Andrzej Bogusławski i Ewa Drzazgowska za „Język w refleksji teoretycznej. Przekroje historyczne. Tom I i II”, Michał Mencfel za „Atanazy Raczyński (1788-1874). Biografia”, Adam Kirpsza za „Jak negocjować w Brukseli? Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej” i Joanna Nalewajko-Kulikov za „Mówić we własnym imieniu. Prasa jidyszowa a tworzenie żydowskiej tożsamości narodowej (do 1918 roku)”.

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych to wyróżnienie rangi ogólnopolskiej. Konkurs jest promocją badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce. Uniwersytet Łódzki, gdzie narodziła się idea Nagrody, zawsze konsekwentnie wspierał humanistykę i doceniał jej znaczenie we współczesnym świecie.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7578
Artur Górski i Monika Banasiak „Słowikowa” w EMPIKu Manufakturze (foto)
IMG_8009
X Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Dominiaka (foto)
IMG_2830
Spotkanie z Maciejem Henem (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*