IMG_9102Za nami kolejny dzień II Festiwalu Kryminału w Łodzi. We wtorek, 15 maja w Poleskim Ośrodku Sztuki zorganizowano spotkanie z Mariuszem Czubajem wokół jego najnowszej książki pt. „R.I.P”. Spotkanie poprowadziła Dorota Samborska-Kukuć.

Mariusz Maciej Czubaj – antropolog kultury, autor powieści kryminalnych. Jest Profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej.Członek redakcji kwartalnika „Kultura Popularna”. Za powieść „21:37”, pierwszą z cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej.” Martwe popołudnie „rozpoczyna kolejny cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. W 2017 otrzymał po raz drugi Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść „R.I.P.” – najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną 2016 roku. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Oprócz wyżej wymienionych książek napisał m.in.:” Kołysanka dla mordercy” , „Zanim znowu zabiję” , „Piąty Beatles” .

Festiwal kryminału potrwa do 17 maja. Czekają na nas: spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, projekcja filmu „Sprawa Gorgonowej” oraz gra towarzyska „Kolacja z arszenikiem”. Dodatkowo festiwalowi towarzyszy wystawa ilustracji autorstwa Joanny Kmieć.

Zobacz także:

Agnieszka Płoszaj w Poleskim Ośrodku Sztuki (foto)

Inauguracja II Festiwalu Kryminału w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Andrzej Sapkowski – spotkanie
P1010007
Olga Tokarczuk w Małej Literackiej (foto)
cyklist
Przemysław Owczarek i Joanna Lech nagrodzeni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*