25maja_312Tradycyjnie w środę w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano spotkanie literacko-muzyczne. Tym razem bohaterami dnia byli Rafał Gawin i zespół Alegorya.

Impreza rozpoczęła się spotkaniem autorskim Rafała Gawina, które poprowadził Maciej Robert. Gawin promował swój debiutancki tom poezji  Wycieczki osobiste/code of chance. Książka została wydana w Londynie dzięki współpracy OFF_Press i Zeszytów Poetyckich. Co zrozumiałe przez to jest dwujęzyczna.

Podczas spotkania, oprócz prezentacji wierszy, Gawin opowiadał m. in. o tym, w jaki sposób doszło do tej publikacji (zwycięstwo w konkursie), różnicach w wersjach polskiej i angielskiej tekstów.

Po spotkaniu z łódzkim poetą rozpoczął się koncert zespołu Alegorya. Łódzka kapela zaprezentowała mocno rockowe kawałki z domieszką heavy metalu.

Kolejne spotkanie Kawiarni Literacko-Muzycznej 1 czerwca. Odbędzie się promocja pisma anglojęzycznego wydawanego w Łodzi “Dekadenzya” oraz koncert rock’n’rollowego zespołu Hide’n’sick. Wstęp wolny.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacko-Muzycza: Marcin Bałczewski i Ironlung (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
magdalena_tulli_20131216_1707214925
Magdalena Tulli laureatką Nagrody Tuwima (foto)
IMG_7983
Robert Dudek w Domu Literatury (foto)
IMG_3359
XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 7 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*