IMG_3195W czwartek, 9 kwietnia w Domu Literatury zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Seryjni Poeci, tym razem z udziałem Jakube Mansztajna i Bianki Rolando.

Jakobe Mansztajn (ur. 1982) – poeta, bloger (jakobe.art.pl). Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut roku za tom Wiedeński high life (Portret, 2009). Tłumaczony m.in. na angielski, białoruski, hebrajski, niemiecki. Mieszka w Gdańsku.

Mówi się, że druga książka jest najtrudniejsza. ja nic o tym nie wiem, mnie się moją pisało gładko jak masełko, a skowronki w zasadzie nie schodziły z mojego biurka. oczywiście żartuję, to była tortura. Ostatecznie książka składa się z 39 smutnych wierszyków i jest doskonałym prezentem na święta, jeśli chcemy komuś popsuć święta. oczywiście żartuję, są też momenty radosne, jak na przykład okładka.

Bianka Rolando (ur. 1979) – poetka, artystka sztuk wizualnych. Współpracuje z Galerią Foksal w Warszawie, z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz z Galerią Leto. Za debiut prozatorski Rozmówki włoskie (2007) wyróżniona Medalem Młodej Sztuki w dziedzinie literatury. Za debiut poetycki Biała książka uhonorowana Nagrodą im. Kazimiery Iłłakowiczówny (2009). Wydała poemat Modrzewiowe korony (2011), zbiór próz poetyckich Podpłomyki (2012) i Małą książkę o rysunku (2013). Stypendystka MKiDN w dziedzinie literatury. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Łęgi to zbiór wierszy, których scenografią jest las łęgowy, czasem Łęgi Dębińskie w Poznaniu. Właśnie tam stała od średniowiecza szubienica, spławiano kobiety oskarżone o czary, a na tutejszym stadionie w czasie drugiej wojny światowej było miejsce straceń. Ślady po miejskich legendach zacierają się na podmokłym terenie, którego przecież nie określa żadna granica brzegu.

Zobacz także:

Seryjni poeci w Domu Literatury (foto)

Kawiarnia Literacka: Seryjni poeci (foto)

Seryjni Poeci w Teatrze Nowym (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
promocja_arterii_20170413_1674399441
Kawiarnia Literacka: Arterie (foto)
dom_literatury_-_logo
Dom Literatury w Łodzi
Widzew Łódź -„Dzieje Międzywojenne” – wywiad

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*