IMG_4619W czwartek, 21 września, do Domu Literatury w Łodzi odbyło się spotkanie z Joanną Czeczott z okazji premiery książki “Petersburg. Miasto snu”. Rozmowę poprowadził Maciej Robert.

W delcie Newy nad Zatoką Fińską leży miasto niezwykłe. Piotrogród. Leningrad. Petersburg. Dla jednych rajska kraina swobody i oaza nowoczesności, dla innych miejsce bolesnych wspomnień, od których nie ma ucieczki. Petersburg to przewodnik po miejscu, które pomimo niezliczonych klęsk i wojen, zawsze podnosiło się z upadku i z nadzieją spoglądało w przyszłość.

Joanna Czeczott prowadzi nas ulicami Petersburga, splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta. Car Piotr I, żelazną ręką pchający zacofaną metropolię w stronę Zachodu. Dyrektor petersburskiego teatru, który w żółtym trykocie postanawia dołączyć do trupy baletowej. Zrozpaczone matki, odwiedzające swoich synów w areszcie. Bananowe pokolenie lat 80., rozkochane w Putinie i pieniądzach swoich rodziców.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Chopin_2010
Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Gdybym ja bywał” na nową wersję tekstu do pieśni Fryderyka Chopina
DSC_0065
Umberto Eco doktorem honoris causa UŁ (foto)
Konkursu literackie Festiwalu Puls Literatury
2 komentarze
 • michał
  11 października 2019 at 11:29

  Panie Marcinie, dlaczego pan Maciej Robert wygląda jak redaktor Zając, a pani Czeczott jak śp. W. Bartoszewski ?

  • Marcin Bałczewski
   11 października 2019 at 13:30

   po przeniesieniu serwera niektóre starsze zdjęcia, sprzed 2018 roku mogą się źle wyświetlać, lub nie wyświetlać w ogóle, z powodu identycznej nazwy pliku program do kopiowania po prostu wykorzystał najstarsze tego typu zdjęcie, można to ręcznie poprawić, tak jak i w tym przypadku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*