W czwartek, 18 października w Domu Literatury w Łodzi odbyło się spotkanie poświęcone Andrzejowi Łuczeńczykowi i jego książce “Dzieła zebrane”, która ukazała się w Państwowy Instytut Wydawniczy. W spotkaniu wzięli udział: udział córka pisarza, Paulina Łuczeńczyk oraz Wiesław Przybyła. Prowadzenie: Paweł Orzeł.

Andrzej Łuczeńczyk jest pisarzem wielkim i jednocześnie pisarzem zapomnianym. Objawił się nagle w latach 80., zmarł we wczesnych 90. i pozostał niezbadany, niepoznany. Ludzie, którzy poznali go osobiście mówią o dziwnej aurze wokół niego, swoistej szorstkości. Jego literatura zaś z braku lepszego słowa określana jest często jako „męska”, nieprzystępna i mroczna.

Andrzej Łuczeńczyk (1946-1991) – polski pisarz i poeta. Maturę uzyskał w liceum ogólnokształcącym dla pracujących w Lublinie. W latach 1979-1984 mieszkał w Wieluniu. Pracował w rodzinnym gospodarstwie rolnym w Ludwinie. Debiutował w 1969 roku wierszami i opowiadaniami “Wiezienie”. Był członkiem ZLP. Otrzymał m.in. nagrody im. Edwarda Stachury, im. S. Piętaka i im. Bolesława Prusa.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tomasz Dalasiński w Łódzkim Domu Kultury (foto)
IMG_7285
X Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto)
IMG_0411
Łódzka Kuchnia Regionalna (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*