Bartczak_Wiersze_organiczne19 maja ogłoszono listę nominacji do Nagrody Literackiej Gdynia. Wśród nich znajdują się “Wiersze organiczne” Kacpra Bartczaka wydane przez Dom Literatury w Łodzi. Warto dodać, że książkę nominowano do tegorocznego Silesiusa.

Do Nagrody zgłoszono ponad 400 tytułów, z których wyróżniono dwadzieściaw czterech kategoriach. Nominacje zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

Kacper Bartczak – ur. 1972 r. Poeta, krytyk, tłumacz poezji. Autor czterech tomów poezji, w tym „Przenicacy” (WBPiCAK 2013). Najnowszy tom, w skład którego wejdą prezentowane tu wiersze, ukaże się w tym roku nakładem Domu Literatury w Łodzi, w serii „Białe Kruki Czarne Owce”. Autor książek krytyczno-literackich, w tym „Świata niescalonego” (Biuro Literackie 2009), za który otrzymał nagrodę „Literatury na Świecie”. Tłumaczył poezję Johna Ashbery’ego, Petera Gizzi, Rae Armantrout. Uczy literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Stypendysta Fulbrighta i Fundacji im. T. Kościuszki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 6 (foto)
IMG_8661
Urodziny Tuwima 2015 (foto)
Premiera monografii o rodzinie Geyerów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*